2019 aasta reisid + reisiplaanid järgmiseks aastaks


2019 oli reisimiste poolest päris tihe - jõudsin kokku külastada seitset riiki. Sama arv, mis eelmine aasta kokku tuli. 2017 aasta oli vist 8 riiki või enamgi, kui õigesti mäletan, aga sinna aastasse jäid ka kaks eurotripi. Seekordsest seitsmest riigist olid lausa neli sellised, kus ma varem käinud ei olnudki. Minu reisiaasta nägi välja seesugune:

5.-12. märts Itaalia + Šveits (postitus SIIN)
19.-21. aprill Oslo (postitused SIIN ja SIIN)
1.-8. mai Küpros (postitus SIIN)
20.-23. juuli Barcelona (postitus SIIN)
5.-6. oktoober Helsingi (postitus SIIN)
1.-20. november Mehhiko (postitus SIIN)

Nagu näete, siis linkisin igast reisist tehtud postitused ära ka, niiet saate nendest sihtkohtadest täpsemalt lugeda, millest enim huvitatud olete ning jätan siin postituses igast reisist pikema ülevaate tegemata. Küll aga tooksin välja need neli riiki, mida mul oli õnn sel aastal esmakordselt külastada. Nendeks olid Šveits, Norra (käisin pealinnas Oslos), Küpros ja Mehhiko. Need neli sihtkohta olid minu jaoks ka kõige erilisemad ja meeldejäävamad. Itaalia + Šveitsi tripp tuleb kindlasti uuesti ette võtta, sest Alpide piirkonnas on nii meeletult palju imearmsaid mägijärve äärseid linnakesi, mida tahaks vaatama minna! Milaanosse võib leida väga odavaid lennupileteid, kuna sinna lendavad Tallinnast otse mitmed odavlennufirmad ning sealt edasi Alpide poole põrutada saab nii auto, rongi kui ka bussiga.
Norra tahaks samuti kindlasti veel sattuda ja ideaalis ka pealinnast kaugemale, põhjapoole. Küprose reis oli üks meeldejäävamatest juba oma reisikaaslase Elise poolest, kellega esimesel pikemal välismaareisil koos käisime. Küprost saime näha nädalaga päris korralikult ja sinna otseselt hetkel ei tunne, et kindlasti tagasi minna tahaks. Mitte seepärast, et seal ei oleks meeldinud, vaid mulle ei jäänud peale seda reisi midagi hingele kripeldama, mis tegemata jäi. Küll aga soovitaksin seal olles auto rentida, et võimalikult palju seda saareriiki avastada. Ning Mehhiko reis oli muidugi eriline nii mitmes võtmes - riik ise ja selle kultuur ja eluolu, vabatahtlik töö, kilpkonnad ja uued tuttavad eri maailma paigust. Pikemalt rääkisin kõigest oma hiljutises videopostituses.

2019 aastal külastatud riigid
Kuid millised on mu reisiplaanid järgnevaks aastaks? Kindel plaan (st, et piletid on juba ostetud) on minna mai kuus nädalaks Gruusiasse. Riik, kus me veel käinud pole ning mis on eestlaste seas aina populaarsemaks kujunev sihtkoht. Sellele reisile läheme suurema sõprade grupiga ning plaanime külastada kindlasti Batumit, kuid ka muid linnu ja piirkondi Gruusias, Täpset plaani veel paigas pole, niiet kellel soovitusi, andke julgelt teada. :)

Viimased aastad olen vähemalt korra jõudnud nii Hispaaniasse kui ka Itaaliasse, ja seda kuidagi puht juhuslikult. Seda traditsiooni plaanin vähemalt Hispaaniaga jätkata ja minna 2020 aasta esimeses pooles Madridi kanti külla heale kolleegile Angelale, kes seal vabatahtliku töö raames toimetab. Madridis olen kunagi ka käinud, kuid see oli päris mitu aastat tagasi, niiet lähen meeleldi uuesti. Itaalia vahetaksin järgmisel aastal hoopis Prantsusmaa vastu (kuigi kes teab, äkki satun siiski ka Itaaliasse). Prantsusmaal olen käinud vaid korra, käisin kuskil 8 aastat tagasi isaga Pariisis. Kuid Prantsusmaa on muidugi nii palju enamat kui vaid Pariis (ja kui aus olla, siis Pariis mulle nii tohutult muljet ei avaldanudki, et nüüd kindlasti tahaks uuesti minna), niiet tahaksin seekord seal riigis kohe mitu linna läbi käia. Seda enam, et selle aastal jooksul olen endale saanud päris mitu head prantslasest tuttavat, keda oleks tore külastada. Selle reisi võtan plaani sügiseks.

Kindlasti tahaks sügisel ette võtta ka pikema, kaugema ja vähe eksootilisema reisi, nagu mul viimastel aastatel on traditsiooniks kujunenud. 2018 aasta oli selleks Filipiinid, sel aastal Mehhiko ning järgmiseks aastaks on hetkel silma jäänud näiteks Seišellid, Bora Bora, Fiji, Sri Lanka, Mauriitius... oeh, valikuid nii palju. Jällegi, kuulaksin meeleldi teie soovitusi! 2020. aastal oleks tore ka taaskord üks autotripp ette võtta.

Muidugi on minu bucket listi sihtkohtade nimekiri veelgi pikem, kuid ühe aastaga on seda võimatu täita (ning see pole ka eesmärk omaette) ning liiga täis mulle oma aastat planeerida ei meeldi, kuna siis jääb vähe ruumi spontaansuseks. :)

Soovin kõigile imekaunist aasta lõppu ning seiklusterohket uut aastat!

Kommentaare ei ole