Välismaale kontserdi pärast + hostelis ööbimise kogemus


Oktoobri esimesel nädalavahetusel võtsin ette teekonna väljamaale vaid puhtalt kontserdi pärast. Väljamaa all pean sel korral silmas naaberriiki Soomet ning käisin 5. oktoobril toimunud Ariana Grande kontserdil Hartwall areenal. Tegemist oli üsnagi spontaannse otsusega arvestades, et ostsin pileti vaid kuu aega ette ja tegelikult olid need juba eelmisest aastast müügil. Seetõttu sain ka ühe viimastest alles olnud piletitest, kuid olinoma istekohaga üllatavalt rahul. Ma vist ei olnud varem Ariana muusikat nii väga kuulanudki, kuid suvel sattusin kuidagi sinna lainele ja kuulasin kõik albumid läbi, viimast kahte kohe lugematu arvu kordi ja mõtlesin, et kui ta siin naaberriigis esineb, siis võiks ju käia ja ise sellest osa saada.


Show ise oli fantastiliselt korraldatud. Kuigi mul puudub mingisugune suur võrdlusmoment (kuna see oli esimene nii suur kontsert, kus osalenud olen), julgen siiski kindlalt väita, et tegu oli esmaklassilise showga. Kogu see lava set-up, tantsijad, valgusmängud, kava ülesehitus. Ja no muidugi Ariana enda lauluhääl, oh kui võimas! Mind pani väga üllatuma ka kontserdi enda korralduslik pool, näiteks see, kui kiiresti tegelikult suur rahvamass areenale lasti. Rahvast oli meeletult ja pikka järjekorda nähes mõtlesin, et nojah, siin läheb vast tunnike ikka. Kuid arvake ära, kui kiiresti olin ma läbi nii turva- kui ka piletikontrollist? 3 minutiga!!! Ja seda mitte seetõttu, et kontrolli oleks lohakalt tehtud (nagu tihti Eesti kontserdite juures täheldanud olen). Kusjuures sellele kontserdile tohtis tulla vaid läbipaistva kotiga, mis kiirendas oluliselt kotikontrolli. Kuna minul see puudus, siis läksin üldse ilma kotita ja panin vaid telefoni ja pangakaardi taskusse. 

Kuid kui rääkida kontserdist ja kogu sellest käigust läbi reisiblogija perspektiivi, siis kas tasus end ära minna pelgalt kontserdi pärast välismaale? Jah, ma arvan, et tasus küll. Eriti kuna tegu oli meie naaberriigiga, kuhu saab minna väga soodsalt. Minu kogu reisieelarve nägi sel korral välja selline: 90 eurot kontserdipilet + 20 eurot ööbimine hostelis + 50 eurot transport (buss Tallinnasse ja tagasi ja laevapiletid). Muidugi lisandusid sinna veel mõningad kulutused kohapeal, näiteks toidule. Laevapiletitele on pidevalt erinevad soodustused, niiet kui silmad lahti hoida, saab Soome ja tagasi ka 20 euroga (minul läks sel korral 35) ning Helsingi on ka iseenesest mõnus linn, mida avastada. Muidugi sõltub see, kui palju oled nõus kontserdi pärast välismaale minema ka sellest, kui väga sulle esineja meeldib. Ilmselt on paljud omalemmikartisti nägemise/kuulmise pärast nõus ka oluliselt pikema teekonna ette võtma.


Peale kontserdil käimise patseerisin muidugi pikalt Helsingi linnavahel ringi, istusin nii mõneski kohvikus ja nautisin olemist kohvi ja raamatu seltsis, katsetasin esmakordselt elektritõuksi, nautisin tänavamuusikat ja imetlesin sügisvärvides parke, jalutasin ümber töölönlahti. Soovisin ka kuulsa Linnanmäki lõbustuspargi üle kaeda, kuid kuna see oli avatud mulle mitte sobival ajal (pidin juba laeva peale ruttama sel ajal, kui park avati), siis kondasin hoopis seal ümbruses.

Nagu eelarve osas mainisin, siis ööbisin seekord hostelis. See oli minu teine hostelis ööbimise kogemus (esimene oli selle aasta augustis Barcelonas) ning see oli oluliselt meeldejäävam kui esimene. Ja seda just mitte kõige positiivsemas mõttes. Barcelonas peatusime hostelis nimega Factory Hostels Barcelona ja ööbisime toas, kus oli korraga 10 inimest. Väga meeldivaks tegi selle hostelikogemuse just fakt, et voodi ümber oli kolm seina ning neljandaks seinaks oli riidest kardin, mille said ette tõmmata. Seega ööbisid siiski justkui omaenda pisikeses toas (lisasin allapoole ka selgitava pildi). Selle hosteliga jäime Kaleviga mõlemad äärmiselt rahule ning soovitaksin seda teistelegi, kes Barcelonas veidi odavamat majutust otsivad. Kuid Helsingis peatusin hostelis nimega CheapSleep Hostel Helsinki. Olin endale broneerinud ööbimise 16 kohalisse naiste tuppa, kuid hostelisse jõudes teatati mulle, et kahjuks nad on oma voodikohad üle müünud ja sellesse tuppa nad mind enam panna ei saa ning et kas mulle äkki sobib ka unisex tuba ehk siis tuba, kus mehed ja naised koos magavad. Mis mul muud üle jäi, kuhugi mujale mul ju minna polnud ja olin nõus toa vahetusega ja selle eest sain ka 10% oma makstud summalt tagasi. Mulle öeldi, et ühes narivoodis olen kindlasti naisega, mis tuppa minnes tõeks ei osutunud. Aga mis seal ikka eks, mul oli tarvis lihtsalt peale kontserdi veidi magada ja järgmisel päeval koju naasta. Kuid magamisest oli tol ööl asi kaugel. Voodid (nii madrats kui linad) olid äärmiselt ebamugavad, toas oli palav, öösel norskas korraga koguaeg vähemalt kolm meesterahvast mis oli segav ka kõrvatroppe kasutades (mis on arusaadav, et nii võib olla, aga just selle eeldusega ma algselt naiste toa broneerisingi) ning üldse polnud selle olemise energia seal kuidagi meeldiv. Ei saaks öelda, et seal must, räpane oli või et keegi oleks seal minu vastu kuidagi ebaviisakas olnud ning samuti ei maksa hostelit süüdistada seal ööbivate inimeste käitumise või magamisharjumuste tõttu, kuid mina seal millegi pärast end mugavalt ei tundnud. Ebameeldiv tunne jäi minusse veel paariks päevaks ning tol ööl seal hostelis lugesin minuteid, et millal juba hommik saabub, et sealt jooksu saaks panna. Voodi (nagu pildilt näha) oli täiesti avatud, ei saanud endale privaatset ruumi tekitada nagu Barcelona hostelis sai. Aga samas saan ka aru, et sealne idee oligi teha nii prosta hostel kui üldse võimalik, et ööbimise hind kliendile oleks võimalikult odav. Lihtsalt mõistsin ise seal ööbides, et selline kogemus pole ikkagi minu jaoks ning proovin taolisi hosteleid edaspidi vältida. Edaspidi valin kindlasti üksi reisides naistetoa ning otsin veidi kallimat sorti hosteli, kus voodid sarnanevad Factory Hostelsi omadega.

Factory Hostels Barcelona (pilt booking.com'ist)
CheapSleep Hostel Helsinki (pilt booking.com'ist)


Kas olete varem hostelis ööbinud? Millised on teie kogemused? Ning kas olete välismaale kontserdi pärast läinud?

Kommentaare ei ole