Omapärased AirBnB'd Eestis


Septembri lõpus ööbisime väga omapärases AirBnB's nimega ÖÖD riverside residence (vähemalt nii on ta kirjas google mapsis, AirBnB's veidi teise nime all). See koht oli mulle juba ammu Instagramist silma jäänud, kui oma explore lehe kaudu sellest peegelmajast pilte nägin ning tollest hetkest teadsin koheselt, et tahan sinna ühel hetkel minna. Niisiis otsustasin Kalevit aastapäeva puhul üllatada ning veetsime ühe öö selles pisikeses majas otse Jägala jõe kaldal. Lisan siia illustreerivaid pilte majast.


Nagu näha, siis tegu on tõeliselt pisikese majaga, kuid kuhu on samas väga kompaktselt ära mahutatud kõik vajalik (lai voodi, pisike lauake + tool, kööginurk, WC ja dušš). Maja kolm seina on valmistatud peeglitest, millest maja sees olles on võimalik välja näha, kuid väljaspoolt sisse vaadates sisse näha ei ole ja "sein" toimibki peeglina. Seda küll ainult päevasel ajal, õhtupimeduses on täpselt vastupidi, niiet tasub kardinad seinadele ette tõmmata. :D

Need seinad, mis on seespoolt vaadates tegelikult justkui suured aknad, tekitavad seal majas viibides väga looduslähedase tunde ning ääretult mõnus oli voodis lebades otse loodusesse vaadata. Piltide pealt jäi küll pigem mulje, et tegu on majakesega keset metsa, kus on täielik privaatsus, kuid tegelikult päris nii ei olnud. Lähimad majad on kuskil paarisaja meetri kaugusel ning maja ise asub keset lagendikku, kus on vaid mõned puud. Niiet veidi oli selline paljastatud tunne ning eriti mõnusaks teeks sealse olemise rohkemate puude ja põõsaste olemasolu, mis pakuks privaatsemat olemist, kuid võibolla on see vaid aja küsimus. Maja juures on kasutada ka iglusaun, mida meie täiel rinnal nautisime ning otse saunast saab end värskenduseks jõkke kasta. Igaljuhul oli sealööbimine äärmiselt huvitav ja meeldejääv kogemus ning kindlasti plaanime lähitulevikus veel mõnda taolist ebatavalist ööbimiskohta külastada.

Kuid selle postituse mõte polnud teha pikka arvustust sellest konkreetsest kohast, vaid pigem jagada häid ideid Eestis puhkamiseks. AirBnB's on üleval tõeliselt palju väga omapäraseid ööbimiskohti, kus on mõnus päevake või kaks veeta, et igapäevarütmist korraks välja tulla ja hingel puhata lasta. Lisan siia mõned lingid kaunitest kohtadest.
SIKSÄLÄ VESIVESKI
PUUONN
MULLIMAJUTUS SAAREL
KLAASIST PÜRAMIID
KOPRA MAJA
MESIKÄRJE STIILIS MAJUTUS
TUULIK SAAREMAAL

Kas olete kuskil neist ööbinud? Või oskate mingit muud omanäolist kohta Eestis soovitada, kus ööbinud olete?

PS! Mõni aeg nüüd minu blogisse postitust ei ilmu, kuna 1. novembrist 20. novembrini olen oma järgmisel seiklusel Mehhikos. Kindlasti hoian teid oma sealse eluga jooksvalt kursis Instagrami kaudu (@elisabethpurga). Ning kui te juhuslikult miskipärast minust siin blogis puudust tundma hakkate, siis jagan teiega ühte podcasti osa, kus hiljuti külaliseks käisin. Seal räägin küll veidi vähem reisimisest ja oma blogist ja veidi rohkem oma igapäevatööst ehk noorsootööst, kuid äkki on kellelegi teist huvitav kuulata sellegi poolest. Selle leiate SIIT. :)

Kommentaare ei ole