Miks ma jälle Barcelonas käisin?


Esimest korda käisin Barcelonas eelmise aasta augustis. Sellest reisist valmis mul ka väga põhjalik ja informatiivne videopostitus (mida saate näha SIIT) ning juba esimestest hetkedest Barcelona tänavatel kõndides sain aru, et sinna tuleb veel minna. Koju tagasi jõudes sain aru, et tagasi tuleb minna üpris varsti, kuna igatsus oli juba suur ja nii mitmed kohad jäid avastamata. Mitte seetõttu, et oleksin Barcelonas väga minimaalselt aega veetnud, vaid kohti mida avastada on seal lihtsalt nii meeletult! Vaadates oma kalendrit sain aru, et mul on oma poole aasta jagu reisiplaane juba tehtud ja kuna käin siiski täiskohaga tööl, siis on ka puhkuse aeg limiteeritud. Niiet esimene sobiv võimalus tekkis selle aasta juulis ning sel korral suundusime päikselisse lõunamaalinna koos Kaleviga. Kuigi ise näen, et ideaalne aeg meie kliimaga harjunud inimestele Barcelona külastamiseks oleks hoopis aprill-mai või september-oktoober, sest suvel on seal tõepoolest palav ja turiste samuti palju.

Kuna eelmisest reisist valmis väga sisukas postitus, siis sel korral mõtlesin teile hoopis välja tuua punkte, mis mind sinna linna ikka tagasi tõmbas.

Casa Vicens, Casa Batllo
Barcelona triumfikaar, Barcelona katedraal

1. ARHITEKTUUR


Barcelonale omane mosaiikiderohke, üllatav, kirev ja silmapaistev arhitektuur on tuntud üle maailma ning raske on neid meistriteoseid vaadates mitte suu lahti neid imetlema jääda. Ehitised on rajatud nii silmapaistvad ja suurejoonelised, et igaüks neist on eraldi kunstiteos. Muidugi teavad kõik Sagrada Familiat, Park Güelli ja Casa Batllot, kuid näiteks Casa Vicens, Casa Mila, Palau de la Musica Catalana ja paljud teised on mingil imelikul põhjusel oluliselt vähem tuntud, kuigi ehitised ise on tohutult võimsad.

Park Güell

2. LOODUS


Jah, kuigi tegu on linnaga, siis on Barcelonas võimalik ka loodust nautida - ühel pool mäed, teisel pool meri ja linnas sees palju palmirohkeid parke. Küll aga rannatada armastajatele soovitan külastada randu mis on kesklinnast kaugemal (ehk siis mitte La Barceloneta), kuna kesklinna rannad on väga ülerahvastatud (vähemalt suvisel ajal) ja tihti ka mustad. Ja muidugi on Hispaania idaranniku kliima ka oluliselt pikemalt mõnus ja suviselt soe kui meie kodumaal.
3. SÖÖK

Paella, tapas, sangria, churros, crema catalana... Hispaania ja Kataloonia piirkonna toidukultuur on tõeliselt tasemel! Ning muidugi turult ostetud värsked puuviljad, mereannid... oeh, ausalt ka, kasvõi ainult söögi pärast tasub minna!

4. HISPAANIA KULTUUR

Keel, muusika, kogu selle riigi eluolu ja melu on minu jaoks nii paeluv. Hispaanlased ise on tuntud muidugi oma soojuse ja sõbralikkuse poolest, mis kogu kultuuriruumi väga avatuks loob. BOONUS - avastamata pärl Recinte Modernista de Sant Pau

Tõeliselt hämmastav ehitis! Tegu on hoonete kompleksiga, mis pikalt (ja üldse mitte nii ammu) toimetas haiglana. Ostes mitte väga kalli pileti saad siseneda kompleksi ja käia ringi majade vahel kui ka paaris majas sees ja tutvuda infostendide ja väljapanekute abil hoonete ajalooga. Täitsa uskumatu, et ma sellest kohast kuskilt lugenud ega kuulnud polnud! Tasub kindlasti minna. Kuigi haige on igaljhul ebameeldiv olla, siis laseksin end kindlasti pigem sellises haiglas põetada kui liigselt steriilses ja üksluises hoones, mida praegu haiglaks kutsume.

Anna kommentaarides märku, kas Sina oled Barcelonas käinud ja kui oled, siis mis sind enim selle sihtkoha puhul paelus?

PS! Jagan teiega ka oma Google Mapsi kaarti, kuhu olen ära märkinud kõik kohad mida Barcelonas külastada soovitan. Enamustes neist olen ise kaa käinud, kuid mõned veel käimata. Tundub, et tuleb peagi ka kolmas käik Barcelonasse ette võtta. :)
Kaardi leiate SIIT.

Kommentaare ei ole