kaheksa taskuhäälingut, mis on väärt kuulamist


Taskuhäälingud ehk podcastid on minu viimase pooleteise aasta lemmikuim avastus! See on justkui raamatu lugemine või filmi vaatamine, kuid seda saab paralleelselt teiste tegevustega teha. Eriti meeldib mulle taskuhäälinguid kuulata näiteks trenni tehes, kokates või end hommikul päevaks valmis sättides. Samuti on see suurepärane viis pikkadel lennu-/auto-/bussireisidel aega parajaks teha ning vahelduseks puhkust anda ka silmadele, mis muidu tänapäeva maailmas päris suure osa päevast ekraani jõllitavad. Kellegi teise vestluse kuulamine on minu jaoks äärmiselt rahustava võimega (kuid oleneb ka muidugi taskuhäälingust) ning seetõttu on taskuhääling heaks abimeheks ka lennuhirmuga toime tulemisel, nagu eelmises postiuses välja tõin. Just seepärast jagan teiega täna oma praeguseid lemmikuid podcaste ja kuna olen ka ise pidevalt uute ja huvitavate otsingul, on ka teie soovitused all kommentaarides väga oodatud!

Panin iga podcasti juurde ka lingi, kust kõik osad leitavad on. Kõigil kel leidsin/kel oli, panin Spotify lingi. Ise kasutan kuulamiseks enamasti "Podcast Go" äppi.


Jay'd teavad kindlasti paljud, kes enesearengu ja motivatsiooni teemalisi videosid internetiavarustes vaadanud on. Jay teeb oma podcastis nii soolo-episoode kui ka episoode külalistega, lahates erinevaid enesearengu teemasid. Olen tema taskuhäälingust nii mõndagi kasulikku kõrvataha pannud ning enim meeldib mulle see, et eriti tema soolo-episoodid on üldiselt üles ehitatud nippide vormis (nt. 3 ways to...), mis teeb sisu jälgimise ja meelde jätmise eriti lihtsaks.
Tervise teemaline taskuhääling. Saatejuht Leon'i eesmärk on oma elu nö ära häkkida ja elada võimalikult pikalt võimalikult tervislikult ja rakendada oma keha ja vaimu viimse potentsiaalini. Sellel taskuhäälingul on iga nädalaselt lausa viis osa (esmaspäevast reedeni). Kõiki osasid ma kuulanud ei ole (kuigi tegu on üpriski uue taskuhäälinguga, on osasid juba meetult), vaid selekteerin jooksvalt välja need teemad, mis enim kõnetavad. Ka Leon teeb osasid nii iseseisvalt kui ka külalistega.

Reispass

Tuntud raadiosaade Raadio2's. Kuna raadiot ma üldiselt sihilikul kellaajal ei kuulda, siis otsustan selle saate sisu üldiselt taskuhäälingu äpi kaudu tarbida. Naudin selle podcasti saatejuhi Ivo rahustavat hääletooni ning üldiselt pigem rahulikus tempos kulgevat saadet, kus jooksvalt ka paar muusikapala ette mängitakse. Nagu nimigi viitab, siis räägitakse igas episoodis erinevatest reisisihtkohtadest ning kõigest sellega kaasnevast. Eriti võimas oleks ka ise kunagi antud saates külaliseks olla, või lausa saatejuhiks... :)

Täitsa Pekkis Podcast

Ägeda kontseptsiooniga - saatejuhtidel on iga kord stuudios külaline (üldiselt laialdaselt tuntud eestlased) ning pikkades (üldiselt umbes kahe tunnistes) osades lahatakse selle isiku pekki minekuid elus. Põnev, eks? Sest üldiselt keskendutakse ju intervjuudes pigem vaid elu tipphetkedele. Selline lähenemine teeb ka kõige suurema kuulsuse kuidagi inimlikumaks ning tõestab seda, et asjade pekki minemine on elu täiesti loomulik osa ja neid ei maksa karta, vaid neist tasub õppida. Eriti meeldis mulle episood Kristel Aaslaidiga, Roland Tokkoga ja Lauri Pedajaga.

Naistejutud

Lõbus ja lustakas kodumaine taskuhääling, mida enamasti veavad kolm naisterahvast - Dagmar (saatejuht), Kristina ja Heidi. Räägitakse ausalt kõigest naiste eluga seonduvast. Päriselt kaa, kohe täitsa ausalt, ilma häbi tundmata ka kõige delikaatsemate teemade ees. Ning see mulle väga sobibki! See taskuhääling pole kindlasti ametlik ja kindla ülesehitusega, vaib pigem kulgeb jooksvalt omasoodu. Eriti nauditavaks teeb minu jaoks just selle konkreetse taskuhäälingu kuulamise nende naiste omavaheline sõprus ja suhtlus, mis on vaba ja naeru täis. 

Actualized.org

Kunagine vaieldamatu lemmik podcast enesearengu teemadel. Tegelikult jälgisin neid osi juba enne seda, kui taskuhäälingutest midagi teadsin. Tegin seda youtube vahendusel, videote kaudu. Teemad on tihti väga sügavamõttelised ning nõuavad rohkem keskendumist ja kohelolekut, kui paljud teised mida kuulan, niiet Actualized podcasti kuulamiseks peab minu jaoks olema õige aeg ja koht. Kuid kui ongi käes see õige aeg ja koht, kõnetavad need osad mind alati väga. Kuulan tihti ka järgi aastataguseid episoode, kuna Leo (saatejuht) viimastel kuudel enam väga tihti postitanud ei ole.

Armastusest

Kodumaine lemmik! Nii mahe, nii rahulik, nii liigutav. Kui osades taskuhäälingutes pole minu jaoks saatejuht/saatejuhid eriliseks põhjuseks, miks saadet kuulan, siis nii Elina kui ka Veiko on mõlemad kütkestavad isikud. Ning nende duo sobib nagu valatult seda saadet eest vedama. Nagu nimigi ütleb, kõneldakse armastusest ja selle eri vormidest, nii saatejuhid omavahel kui külalistega koos. Saated on täis heldeid äratundmishetki ning kulgeb üldiselt mõnusas rahulikus rütmis (sobib minu puhul ideaalselt lennuhirmu vältimiseks, või just lennuhirmuga sõbraks saamiseks). Jällegi, oleks ääretult tore ka ise kunagi nendega koos jutustada, kas podcasti lindistades või niisamagi.

Jenna & Julien Podcast


Välismaine lemmik! Jenna ja Julieni taskuhääling ei ole ilmselt huvitav kuulata, kui sa nende eludega niisama kursis ei ole. Või siis kui oled juba mõne osa kuulanud ja saad aru, mis tüüpi inimestega tegu, siis hakkab ehk juba huvitavam. Kuna üldiselt on saated üles ehitatud lihtsalt nende igapäeva elust vestlemisest ning kuna olen Jenna (Marbles) videosid juba hea mitu aastat jälginud, on minul iga saadet huvitav kuulata. Olen nende 237 episoodist pooled kohe kindlasti ära kuulanud, ilmselt rohkem. Selle taskuhäälingu puhul polegi niivõrd olulised need teemad, mida nad käsitlevad (enamuselt teevad nad lihtsalt erinevaid lõbusaid mänge või räägivad millest iganes soovivad), vaid nad mõlemad lihtsalt meeldivad mulle inimestena ning nõustun igati nende eluvaadetega.

Kuulan veel mõnda taskuhäälingut ka peale nende, mis siin nimekirjas välja tõin, kuid kuna neid kaheksat kuulan enim, otsustasin just neid teiega jagada. Andke julgelt ka oma lemmikutest all kommentaarides teada! :)


1 kommentaar

  1. Hei! Meie oleme oma lehele kokku kogunud üle 100 erineva eesti podcasti - www.podcast.ee

    VastaKustuta