mida kogesin 14 päeva igapäevaselt mediteerides?


Mõned nädalad tagasi kirjutasin siin blogis, et otsustasin oma hingamise 14 päevaga äratada.  Ehk siis liitusin "Hingamise Äratamise" kursusega, mida nende meeskond mulle lahkesti proovida pakkus. Olen nüüdseks kursuse läbinud ning kui eelmises postituses jagasin teiega oma ootuseid sellele kursusele, siis nüüd on otseloomulikult aeg kursusele tagasi vaadata ja reflekteerida, kas mu ootused said vastatud.

Minu ootused "hingamise äratamise" kursusele olid järgmised:
1. vähendada pingeid kehas
2. õppida einevate hingamistehnikate kohta ja neid praktiseerida
3. soovin, et meditatsioon kujuneks osaks mu igapäeva rutiinist
4. endaga taasühenduda ja oma emotsioone paremini mõista
5. anda kehale ja mõistusele iga päev hetke väljateenitud puhkust


Milline see programm siis täpsemalt oli? Liitudes programmiga saad iga päevaselt oma emailile lingi videoga (videod on keskmiselt 3-4 minuti pikkused), kus juhendaja seletab lahti ühe hingamistehnika. Mulle väga sobis see, et sain iga päev ühe video, mitte ei saanud neid ühe meiliga kõiki koos, kuna siis toimis emaili teel saadetud sõnum ka meeldetuletusena. Üldjuhul oli soovitatud iga hingamistehnikat/meditatiooni praktiseerida kaks korda päevas ja kümme minutit korraga. Muidugi vajab see hulganisti enesedistsipliini, et kaks nädalat järjest 20 minutit päevas sellele kursusele pühendada, kuid tulemused on seda väärt. Ning kui mõelda, et see 20 minutit on justkui investeering iseendasse ja enda heaolusse, siis ei tundugi see enam nii suure "ohverdusena". Kui 10 minutit silmad suletult hingates veeta tundub hiiglama pikk aeg, on suureks abiks taustal mängiv rahulik ja vaikne, meditatiivne muusika.

Tähelepanekud, mis programmi jooksul tekkisid. Mulle tohutult meeldis, et kogu programm sisaldas erinevaid praktikaid - nii hingamistehnikaid kui ka meditatsioonitehnikaid, tehnikaid nii rahunemiseks kui energia kehasse toomiseks ja nii edasi. Nendele, kes pole teadlikku hingamise või mediteerimisega varem kokku puutunud, siis soovitaksin enne programmiga alustamist kõigepealt tutvuda mediteerimise olemusega ning proovida näiteks guided meditationit, milleks on youtubes palju erinevaid videosid. Siis on lihtsam programmiga alustada, kui mingisugunegi taustateadmine olemas on. Üks hea moment hingamist praktiseerida on hommikuti, kuid ära tee seda nii, et sul on samal ajal kuhugi väga kiire. Minul on igaljuhul siis väga raske keskenduda ja peast välja saada mõtteid stiilis "mis ma täna selga panen?", "mida hommikuks süüa teha?", "kas peaksin arvuti koosolekule kaasa võtma?" ning see vähendab oluliselt hingamise efektiivsust, kui ma kohal ja keskendunud pole.

Takistused programmi jooksul. Suurim takistus minu jaoks oli järsk haigestumine täpselt poole programmi pealt, mis segas mul peaaegu, et kaks nädalat kursusega jätkata. Usun, et praegusel talvisel ajal kimbutab päris paljusid meist nohu ning lihtsalt ette hoiatusena, et ilmselgelt on hingamise harjutusi väga raske teha kinnise ninaga. Ma ei oskagi öelda, kas see pikem paus otseselt programmi mõju minu jaoks muutis, kuid ilmselt oleks siiski kõige parem variant püsida joonel ning iga päev hingamist praktiseerida. Kui ühe praktika kogemiseks sulle ühest päevast ei piisa, võid seda teha ka mitu päeva järjest, sest videosid saab vaadata mitu korda.
Mõningaid praktikaid soovitati teha õues, paljajalu, olles ühenduses maaga. Ka seda on muidugi talvel keeruline teha, kuid kindlasti katsetan neid kevadel/suvel ka õues.

Suurimad kasutegurid/eduelamused, mis programmist sain. Eelnevatest ootustest, mis mul programmile olid, said 100% täidetud punktid 1, 2 ja 5. Ülejäänud kaks punkti on minu enda teha ning nende täitumine vajab ka veidi pikemat praktiseerimist, mis mul kindlasti plaanis on. Selle kursuse kaudu kogesin väga mitmeid uusi tehnikaid, mida ma varem katsetanud ei olnud ning leidsin endale lausa neli uut lemmikut. Panin kõikide päevade praktikad ka märksõnadena kirja, et saaksin nende juurde soovi korral tulevikus tagasi tulla. Kui mõned kasutegurid võtavad veidi kauem aega ja pikemat praktiseerimist, et avalduda, siis on ka neid, mis näitavad end koheselt - rahulik meel, hea tuju, parem uni, lõdvestunud keha, ergas olemine, meeleselgus, vähem pingeid. Mediteerimine ja teadlik hingamine aitab su teadvusel püsida hetkes ehk elada olevikus, mida me üldjuhul liiga vähe teeme. Tavaliselt mõtleme pidevalt kas minevikust või tulevikus ning praegusele hetkele keskendumine kujuned meie jaoks raskeks.

Kursusest saad kõige rohkem kasu, kui hingamise praktiseerimine ja mediteerimine ei lõppe koos selle kursusega, vaid nagu soovitatakse ka kursuse viimases videos - hakka endale enim meeldinud praktikaid igapäevaselt kasutama.

Ja mul on teile hea uudis ka! Kuni valentinipäevani on "hingamise äratamise" kursus breathawakening.ee kodulehel soodushinnaga - 39 eurot! Niiet kui soovid oma füüsilist ja vaimset heaolu läbi erinevate hingamispraktikate parandada või soovid selle kogemuse kinkida oma kallimale/sõbrale, soovitan soojalt seda pakkumist ära kasutada! See programm on üks parimaid investeeringuid, mida enda või oma lähedase jaoks teha saad. :)

Kommentaare ei ole