otsustasin oma hingamise 14 päevaga äratada!


Minuni jõudis üks ääretult põnev pakkumine - nimelt sain võimaluse proovida 14 päevast "Hingamise Äratamise" kursust. Plaanin sellega homme alustada, kuid mõtlesin, et jagan teiega juba enne alustamist oma ootuseid sellele programmile ning räägin natuke taustast, miks ma üldse otsustasin selle teekonna ette võtta.

Natuke kursusest endast.
"See 14-päevane kursus pakub igaks päevaks hingamisharjutusi, mis aitavad äratada sinu tõelise potensiaali, ergastada olemist ning tuua ellu rohkem rõõmu ja kirge.
Avasta sügava hingamise mõju oma elule. Vähenda stressi ja ärevust ning paranda enesetunnet ja meeleselgust läbi hingamise äratamise.
See kursus on mõeldud sulle, kui soovid parandada oma füüsilist ja vaimset heaolu, näha muutusi tööalases või isiklikus elus või siis otsid viisi oma energiataseme tõstmiseks.
Kursuse hingamispraktikad ja tehnikad on lihtsad ent tõhusad, et vähendada stressi negatiivset mõju, rahustada ärevat meelt ning tõsta saavutusvõimet."

Mul on varasem kokkupuude teadliku hingamise ja mediteerimisega täiesti olemas, kuid siiani ei ole mul õnnestunud mediteerimist kujundada oma igapäevase elurütmi osaks. Tavaliselt piirdun kuskil nädalaga ning siis kipub uus harjumus soiku vajuma. Muidugi aitab tohutult ka juba üks või paar korda katsetamist, kuid nagu iga uus asi võtab ka mediteerimine harjutamist ning kõige märkimisväärsed tulemused peaksid tulema just siis, kui oled sellest oma igapäevase harjumuse teinud ja seda pidevalt praktiseerinud. Vähemalt nii olen mina lugenud ja kuulnud, omast kogemusest ma veel kommenteerida ei oska. Kuid seda ma loodangi, et see kursus aitab mul teha teoks minu pikaaegse soovi - mediteerimisest võiks saada igapäevane harjumus.

Kuid võibolla pole teie mediteerimise ja hingamisharjutustega varem üldse kokku puutunud ja mõtlete praegu seda kõike lugedes, et mis see mediteerimine endast üldse kujutab ning miks peaks keegi sellega tegelema? Jällegi, ma pole sel alal mingi ekspert ja räägin vaid sellest, mis ma tean ja mida olen oma uurimuste käigus avastanud. Kõige lihtsamate sõnadega selgitaks ma seda nii - mediteerimine on laskmine oma kehal, mõtetel, hingel puhata ning seejuures saad võimaluse sügavale enda sisse vaadata. Tänapäevases kiires elus leiame üldjuhul enda jaoks vähe hetki, kus lihtsalt olla. Vaadata enda sisse ja tunnetada, mis meie kehas ja meeltes toimub. Mediteerimine on ideaalne viis olla iseendaga ühenduses ning maandada stressi ja ärevust. Tavaliselt pöördun mina meditatsiooni poole siis, kui tunnen, et olen pinges ja ärritun kergesti. Juba paar päeva järjest kasvõi 5-10 minutit silmad sulgeda ja sügavalt sisse välja hingata ning proovida lasta oma mõtetel mööduda, mitte neisse kinni jääda rahustab mind ja toob jalad maale tagasi. Üldiselt olen alguses kasutanud erinevaid guided meditationeid, mis on saadaval nii youtubes kui näiteks podcastidena, kuna need aitavad (eriti algajatel) hoida tähelepanu hetkes, kuna alguses kipub mõte väga kergesti rändama minema, nii nagu ta harjunud on. Ikka tulevad meelde tegemist vajavad ülesanded ja kõik muu, millest niikuinii päevad läbi mõtled. Meditatsioon võiks sulle anda nendest mõtetest pausi.

Minu ootused "hingamise äratamise" programmile:
1. vähendada pingeid kehas (korrektne hingamine pidavat aitama lihaspingeid leevendada)
2. õppida erinevate hingamistehnikate kohta ja neid praktiseerida
3. soovin, et meditatsioon kujuneks osaks mu igapäeva rutiinist
4. endaga taasühenduda ja oma emotsioone paremini mõista
5. anda kehale ja mõistusele iga päev hetke väljateenitud puhkust

Niiet kuskil 2-3 nädala pärast saate kindlasti lugeda, kuidas mul programmi läbimine läks ning mida sel ajal läbi kogesin. Olen igaljuhul põnevil! :)

Kommentaare ei ole