13 reisinippi (+ pildid eelmise sügise Eurotripist)

loss "Hluboka" Tšehhis

Mul on sel aastal õnnestunud reisida rohkem, kui varasematel aastatel (viis reisi seljataga, olen hetkel kuuendal ja novembri keskel seitsmes plaanitud). Olen äärmiselt tänulik, et mul on selleks võimalus olnud ning samuti meeldib mulle reisimisest ja kõigest sellega soenduvast väga kirjutada. Maailma avastamine on minu üks suurimaid kirgi ning kuna mul on õnnestanud seda ka päris ohtralt teha, on mul välja kujunenud omad nipid, mis seda kõike lihtsamaks ja mugavamaks teevad. Mõned neist nippidest, mis täna teiega jagan on minu jaoks küll juba ilmselged, kuid kõigile ei pruugi olla ning vast saan teie elu oma mõningate nippide abil lihtsamaks teha. Samuti lisasin siia postitusele siiani jagamata pilte eelmise sügise eurotripist, kus lõppsihtpunk oli Praha. :)


1. Pack light. Kui tahad odavamalt reisida, on kindlasti mõistlikum seda vaid käsipagasiga teha. Ja isegi kui asi pole raha säästmises, on siiski endal ka mugavam olla, kui sa pole asjatult palju kaasa pakkinud. Mina proovin seda vältida päris mitmel viisil: pakin kaasa asju (ka riideid), mis on võimalikult multifunktsionaalsed. Riiete kohta käib see niipalju, et võta kaasa vaid basic riideesemeid, mis kõik omavahel sobivad. Investeeri kohvrisse, mis mahub täpselt käsipagasi piiridesse. Võta kaasa võimalikult väiksed asjad – enamus asjadest on olemas ka pisem versioon.

       2. Minikosmeetika.ee. Rääkides pisikestest asjadest – kindlasti tekitab paljudele naistele peavalu käsipagasiga reisides kosmeetika kaasa pakkimine. Siin tuleb tohutult suureks abiks veebipood minikosmeetika.ee, kust leiad kõik endale vajaliku ideaalses reisisuuruses (kuni 100 ml). Jällegi, see tuleb kasuks ka siis kui sa ei reisi vaid käsipagasiga. Mina valisin koostöös minikosmeetika e-poega endale reisimiseks välja selle Malibu kuivõli ja päevitusjärgse geeli, hambapasta, Dove deodorandi, deodorant-salvrätikud (ideaalsed lennukisse kaasa võtmiseks ja enda värskendamiseks) ja NaturaSiberica astelpaju reisikomplekti, mis lõhnab IMELISELT, kuid ole ettevaatlik – minul ajasid need pudelid lennukis toodet välja. Samuti saad minikosmeetika lehelt osta tühjasid totsikuid ja pudeleid, kuhu oma tooteid ümber villida. Ning kui sul on vedelikke ikkagi nii palju, et ühe liitrisesse zip-locki nad ei mahu, siis mõtle mis tooted saad sa tahkete toodetega asendada. Mina kasutan näiteks põhimõtteliselt tahket meigieemaldajat. Kasuta tahket shampooni ja keha pesemiseks kehapesuseepi ja nii edasi. Ning oma lemmiku parfüümi kaasas kandmiseks soovitan kasutada Travalo’d.


               3. Tervislikud snäkid. Proovin alati isegi midagi süüa kaasa võtta, kuna lennujaamatoit on üldiselt kallis, lennukitoit üldiselt ka kallis ja/või mitte kõige parema kvaliteediga. Reisimise vältel on väga lihtne rajalt maha libiseda ja rämpstoidupoole suunduda, kuna tihti lennujaamades ja lennukites muud polegi! Seetõttu ongi iga tervislikust eluviisist lugupidavainimese jaoks mõistlik oma toit kaasa võtta. Soovitan soojalt näiteks Loodusvägi OÜ snäkke! Nende snäkid on loodud teadlikule ja kiire elutempoga inimestele nig snäkkide kaasa võtmise teeb eriti lihtsaks mugav taassuletav pakend. Nende valikus on palju erinevaid toorsnäkke, millest minu isiklik lemmik on porgandi toorsnäkid. Vaadake vaid seda koostisosade listi: linaseemned, porgand, tomat, paprika, sibul, küüslauk, murulauk, petersell, till, himaalaja sool, pipar. Ja see ongi kõik! Ei mingit lisatud rämpsu. :)

            4. Uuri enne reisi sihtkoha kohta. Tavaliselt (eriti kui lähen sihtkoha esimest korda) vaatan mina enne reisi erinevaid videosid youtubest, loen artikleid ja kui soovin eriti põhjalikku ülevaadet, loen läbi minu sarja raamatu (teate küll, need „Minu Barcelona”, „Minu Malta” jne). Eeltöö teeb alati reisi oluliselt sisukamaks.

Kirik Kaunases

      5. Kasuta Google Mapsi ühistranspordi info jaoks. Vähemalt tean, et Euroopa riikides see toimib suurepäraselt, võibolla mõnes eksootilisemas kohas näiteks võib sealt veidi puuduliku info saada. See on minu jaoks ka Eestis üks parim „life hack” ja ma imestan siiani, kui paljud inimesed sellest võimalusest Google Mapsis üldse ei tea.

Linn nimega Novy Jicin Tšehhis
      6. Tee oma Google Maps kaart. Peale ühistranspordiinfo võimaluse on Google Mapsis ka tore lisand, mis laseb sul oma enda kaart teha. Märgin tavaliselt enne reisile minekut kaardile küik huvitavad kohad, mida sihtkohas külastada tahan ning prindin kaardi reisile kaasa võtmiseks välja. See aitab hoida hea ülevaate kohtadest, kus käia soovin ning näen ka kaardil, mis huvitavad kohad lähestikku on, et saaksin neid koos külastada ning aega võimalikult effektiivselt kasutada.
  7. Goeuro.com. Ideaalne veebisait, mis teeb euroopas reisimise oluliselt lihtsamaks. Eriti ku kahtled, millise transpordi variandiga oleks kuskilt kuhugi mõistlikuim minna, kuna seal lehel koonduvad nii bussi, rongi kui ka lennuki variandid. Oleks äärmiselt tore, kui seal oleks ka laevavariant, kuid siiski on minul see lehekülg mitu korda kasuks tulnud kui olen erinevate transpordivahendite vahel otsustanud.

Schwarzenberg tomb, Tšehhi
             8. CouchSurfing. Päris populaarne meetod „seljakotireisijate” seas. See veebisait/äpp näitab sulle sinu soovitud sihtkohas inimesi, kes sul enda juures tasuta magada lasevad, olgu see siis eraldi toas või nagu lehekülje nimi ütleb, diivanil. Ideaalne viis reisil tohutult raha kokku hoida ja kohtuda kohalikega. Ise olen CS’i vaid ühe korra kasutanud, kuna olen osaliselt üpriski introvertne ja oma ruum ja koht kus olla rahulikult on mulle tähtis, kuid süsteem ise on suurepärane! Samuti saad sama pakkuda teistele ning CouchSurfingut saab kasutada ka lihtsalt teiste reisijatega kohtumiseks.


      9. Täispuhutav kaelapadi. Ma absoluutselt ei saa aru, milleks seda tavalist kaelapatja kaasas kanda. Võtab ju nii palju ruumi! Investeeri täispuhutavasse kaelapatja, eriti kui oled pikkadele lendudele minemas.

Červena Lhota loss (you guessed it, Tšehhis :D)

     10. Akupank. I mean, kas keegi tänapäeval käib ilma akupangata ringi? Kuid eriti oluline on akupanga olemasolu muidugi reisides, kuna telefon on erineva info kättesaamiseks väga hea, oluline ja mugav vahend, millest me ilmselt tegelikult liigagi palju sõltume. Igaksjuhuks siiski parem, kui on tagavara powerit olemas!
      11. Ära söö peamisel turistitänaval. Üldiselt ülehinnatud ja mitte eriti kvaliteetne toit. Kui veab, saab muidugi head asja ka, kuid tihti proovitakse turisti mitte kõige parema toiduga lollitada, kuna ta ju niikuinii ei tea, kuidas see maitsema peaks. Viimane kogemus Barcelonas La Ramblal olles. Keerasin lihtsalt paar tänavat kõrvale ja vaid mõne hetkega leidsin pea poole odavama ja imemaitsvat kohalikku toitu pakkuva söögikoha.


       12.   Osta suveniirid lõpus. Esiteks on sul selleks ajaks kujunenud täpsem arusaam erinevatest suveniirivalikutest ning ka hindadest. Olen oh-kui-palju kordi ostnud kalli suveniiri kohe reisi alguses ja paar päeva hiljem leidnud sama asja mitu korda soodsamalt. Siin kehtub see peatänava trikk muidugi ka.

Veel üks imekauneid väikelinnu Tšehhis

            13.   Erasmus+. Programm, millest loodan, et oled kuulnud. Kui oled noor ja/või töötad noortega, siis sellest programmist on patt mitte osa võtta. Olen hetkel Maltal just antud programmi kaudu koolitusel, käisin koolitusel ka selle aasta veebruaris (Itaalias, Torinos) ning olen osalenud mitmes noortevahetuses nii osaleja kui grupijuhina. Reisinipp on ta sellepärast, et see on hea viis põhimõtteliselt tasuta reisimiseks, kuna kõik on programmi poolt kaetud. Kui soovite, võin oma kogemustest selle programmi kaudu lausa eraldi postituse teha.

Praha

Selleks korraks kõik! Mul on erinevaid soovitusi veel kuhjaga, niiet kui oleksite nendest huvitatud, andke julgelt märku! Plaanin teha ka eraldi postituse üksi reisimise nippidest. Samuti oleksin ääretult tänulik, kui annate kommentaarides teada, kui saite siit postitusest kasulikke teadmisi. Tervitan teid Maltalt! :)

(PS! Kes teist Maltal käinud on? Millised on kogemused ja mida kindlasti teha/näha soovitate?)

Kommentaare ei ole