ägedaimad reisisihtkohad Eestis (+ omapärased kohad pildistamiseks)


Minu jaoks on suvi olnud alati just kodumaa avastamiseks. Lõunamaised puhkusereisid jätan meeleldi pigem sügisesse perioodi, kus ilm meid suure tõenäosusega päikselise, sooja ja kuivaga ei premeeri ning suvisel perioodil seiklen mööda Eestit ringi. Olen ka kuulnud, et paljud kaasmaalased on viimasel ajal ilusa Eesti suve tõttu ka oma välisreise tühistanud, et kodumaa võlusid nautida. Seega kutsun teid ülesse mitte alahindama meie kodumaad kui imelist reisisihtkohta ning annan omapoolse panuse teie suvelõpu (või miks ma mitte sügisese perioodi) rändamisse ja jagan teiega oma lemmikuid kohti, mida viimastel aastatel külastanud olen. Paljusid neist ka väga mitmeid kordi. 

IDA-VIRUMAA/SEIKLUSMAA

Pikema aegsed blogi lugejad on kindlasti kursis, et olen terve elu siin piirkonnas elanud ning kogu seda perioodi meeletult nautinud. Olen suur Ida-Võlumaa patrioot ning tegelen oma maakonna edendamise ja promomisega päris mitmel tasandil. Üheks neist on SeiklusmaaTV, mis on minu ja kahe sõbranna Elise ja Britta koostöös sündinud projekt. Oleme juba pea poolteist aastat tegutsenud ning põhitegevusena külastame erievaid maakonna turismiobjekte ning loome neile turunduslikud videod. Kasutaksingi neid videosid siin postituses erinevate Seiklusmaa objektide tutvustamiseks ära, kuna video ütleb kindlasti kõvasti rohkem kui pildimaterjal.

Aidu karjäärSeiklusmaaTVga oleme hiljuti seigelnud Aidus nii adrenaatoriga kui ka Alutaguse matkaklubiga. Olnud nädalavahetusel käisime Kaleviga Aidus ka omapäi telkimas ja kanuutamas ning erinevaid tegevusi leidub seal küllaga. Ujumine; sõidud kanuuga, mootorpaadiga, süstaga, draakonpaadiga jne; ujuvsaunad; karjäärisafari maasturitega ja mida kõike veel! Aidule on ka omapärane tema sinakas-roheka varjundiga vesi, mis on ideaalseks pildistamiskohaks. Kui lähened Aidule omapäi, siis soovitan mitte välja teha siltidest "eramaa, sisenemine omal vastutusel". Tegu on vaid bürokraatia taha jäänud formaalsusega ning kohalikud ütlevad, et silte ei tasu tõsiselt võtta. Lähitulevikus peaksid sildid kaduma ning loodetavasti kerkib Aidusse ka suur veespordikeskus ning ka ligipääsetavus muutub paremaks. Seniks aga on Aidu pärl, mida paljud veel avastanud pole, kuid mis on ehk praegu ka sedavõrd magusam leid.

Alutaguse seikluspark

Täpselt paraja raskusastmega seikluspark imekaunis looduses. Samuti on Alutagusel võimalus mängida Disc golfi ning kasutada ratta- ja jooksuradu. Parema ülevaate saamiseks soovitan vaadata videot. :)

ToilaToila all ei mõtle ma tegelikult mitte ainult Spad (millest olen põhjalikuma ülevaate teinud SIIN), vaid kogu piirkonda. Toila Oru park on muidugi üks kaunimaid ja omanäolisemaid Eestis, Toilas on imekaunis sadama- ja rannaala, head söögikohad ja palju muud. Toila videot meil veel väljas pole, kuid filmime selle juba sel kuul.

Poruni matkarada


Kaunis matkarada läbi ürgse Poruni metsa. Poruni jõe kallast mööda viib rada Narva jõeni ehk piirialani ja tagasi. Mets on täis metsikult vohavaid sõnajalgu, mille sees on ideaalne pildistada. Sellest käigust tegime eelmisel suvel Kaleviga ka video, niiet huvikorral saate seda vaadata SIIN! Ja blogis jagasin ohtralt pilte sellest matkarajast SIIN.

Narva-Jõesuu ja Kauksi rannad


Vaieldamatult minu lemmikud liivarannad terves Eestis! Narva-Jõesuu seisab teistest välja oma kuurortliku linnaosa ning Kauksi oma mõnusa männimetsa poolest. SeiklusmaaTV Narva-Jõesuud filminud pole, kuid Kauksi rand on peale jäänud SELLES ja SELLES videos.

VÕRUMAA

Siksälä Vesiveski Puhkemaja
Siksäläs, Rõuge vallas asub meie pere loodud puhkemaja, mis on ideaalne puhkepaik eelkõige just looduse ja privaatsuse nautlejatele. Lähim asula (Misso küla) on paari kilomeetri kaugusel ning ainsad naabrid puhkemajas aega veetes on koprad, kitsed, põdrad ja muud metsaelanikud. Puhkemajas on kaminahjuga suur söögituba, puu- ja gaasipliidiga varustatud köök (kus on ka sööginõud), pesuruum, WC ning majas on voodikohti kuni 10le inimesele. Suure maja kõrval asub ka pisike "leppimise ait", kuhu on võimalik mahutada pisem pere või kaks täiskasvanut. Majas ning ka järve kaldal on sauna kasutamise võimalus. Kohe maja kõrval oleval Sika järvel saab paadiga sõita ning samamoodi on paadid kasutamiseks olemas ka lähedal asuvatel Mustjärvel ja Hino järvel. Ümber järve on umbes kahe kilomeetrine matkarada ning järvest on võimalik ka kala püüda, mida kohapeal oleval grillplatsil valmistada saab. Puhkemaja on sihilikult jäätud ilma interneti, teleka ja kellata, et saaksid end ennastunustavalt looduse rüppe usaldada ning välismaailmaga mitte-ühenduses olemist nautida. 

Kui tahad aega selles imekaunis kohas veeta (ja ma tõesti soovitan tahta!), anna oma soovidest märku aadressile jaanus.purga@gmail.com. Kui märgid ka ära, et info just siit blogist leidsid, võid lausa soodustust saada. ;)

Rõuge ürgoru matkarada / Piusa jõe ürgoru matkarada


Kaks imekaunist matkarada maalilises Lõuna-Eesti looduses. Mõlemast matkarajast on Kalev ka video kokku klopsinud, neid saab näha SIIT ja SIIT.

HIIUMAA
Kindlasti pole ma ainuke, kellel Hiiumaa kodumaiste reisisihtkohtade top'is on. Lisaks kaunile loodusele ning sõbralikele inimestele on Hiiumaal ka ühed ainulaadsemad telkimiskohad, kus käinud oleme. Iga telkimiskoht on hästi hoitud ning kaunimast-kaunimas kohas, eriti jäi meelde Tõrvanina telkimisala, mis asus ranna vahetus läheduses.

SAULA SINIALLIKADSuure tõenäosusega oled sellest kohast Instagramis pilte näinud. Tegu on nii imetlemiseks kui ka piltide tegemiseks ideaalse kohaga, mida ma mujal kuskil kohanud pole. Saula siniallikate hulka kuuluvad kolm erineva värvusega ohvriallikat, mille värvitooni põhjustab valguse peegeldumine allika põhjas hõljuvatelt liivaosakestelt läbi selge veekihi. Tõeline looduse ime!

HAAPSALU


Haapsalus ei ole ma tegelikult väga palju käinud, kuid sinna tõmbab mind kohe vägagi tagasi! Imekaunis promenaadiala, piiskopilinnus ja raudteemuuseum on kohad, mida Haapsalus külastanud olen, kuid kindlasti on seal veel palju minu poolt avastamata pärleid. Haapsalu lähedal on ka Ungru lossi varemed ja Kiltsi sõjaväe lennuväli, mis on kaks äärmiselt kifti kohta pildistamiseks. 

RUMMU KARJÄÄRSeal on ilmselt paljudki teist ka juba käinud, kuid need kes ei ole, soovitan soojalt! Ühed ägedaimad pildid mis Kaleviga teinud oleme, on just Rummus tehtud. Kuigi seal käimisega on alati kaasnev riskifaktor - on ju isegi uudistes räägitud, kuidas ala omanik on ootamatutele külalistele koerad kallale ässitatud. Kindlasti tuleb olla ettevaatlik, kuid loodan, et see omalaadne koht muutub peagi lihtsamini külastatavaks. Kuigi samas, kes teab, võibolla see ohtlikuse faktor on selle koha juures eriti põnevust tekitav ning paneb inimesi soovima seda kohta avastama minna.

Neid kohti, millesse Eestis armunud olen, on veel mitmeid ja mitmeid. Linnadest lemmik on kindlasti Tartu, millest lähitulevikus eraldi postituse teha plaanin. Kindlasti on veel ohtralt kohti, mida pole jõudnud veel avastada või kuhu polegi osanud minna, niiet jätke julgelt oma soovitused kommentaaridesse! Samuti andke teada, kui olete kuskil neist siin postituses kajastatud kohtadest käinud - kuidas meeldis? :)

4 kommentaari

  1. Väga mõnus ja kasulik postitus!
    Pildid on ka megailusad!

    VastaKustuta
  2. Nii hea lugemine! Sai häid ideid juurde, kuhu puhkusel minna. Aitäh Sulle! :)

    VastaKustuta