Kõik, mis pead teadma punastest juustest


Alates juuste punaseks värvimisest on minult päris ohtralt küsitud "Kelle juures sa juukseid värvid?", "Mis juuksevärvi sa kasutad?",  "Kuidas sa julgesid juuksed punaseks värvida?", "Kas see juukseid ei kahjusta?" jne. Palju on mulle ka öeldud, et "Su juuksevärv on nii äge! Tahaks ka oma juuksed nii erksaks värvida, aga ei julge...". Mõtlesin, et panen postituse kokku spetsiaalselt kõigile neile, kes antud küsimusi oma peas mõlgutavad ja eelkõige proovin kasulikku infot jagada just neile, kes antud sammu mõtlevad ise ette võtta, kuid pole veel oma otsuses 100% kindel.


Arvan, et mõistlik oleks alguses natuke mu juuste ajalugu tutvustada (pikem postitus olemas ka SIIN). Minu naturaalsed juuksed on tavalised eestlaslikud kartulikoore karva. Ühel hetkel, kuskil 13 aastasena viskas mul oma naturaalsetest juustest kopa ette (nagu enamustel tüdrukutel üks hetk juhtub) ja otsustasin teha oma juustesse heledad salgud. Samuti ei meeldinud mulle enam naturaalsed lainelised juuksed ja otsustasin neid igapäevaselt sirgendama hakata. See oli samm, mis mu juukseid kõvasti kahjustas ning alates sellest ajast nad täielikult taastunud polegi. Omal ajal olid mu juuksed väga tugevad ja paksud, kuid ilmselgelt mõjutab blondeerimine ja sirgendamine seda kõvasti. Heledad salgud olid mul päris pikalt, kuskil 4 aastat. Siis otsustasin proovida midagi punakat. Ka mina alguses eriti ei julgenud ning seetõttu värvisin esimest korda oma juuksed kerge punaka varjundiga tumepruuniks. Kui olin selle tooniga juba harjunud siis mõistsin, et mulle meeldiksid ja sobiksid ka täitsa erkpunaed juuksed. Nii see otsus siis tehtud saigi ja kuskil kolm aastat tagasi istusin oma juuksuri juurde maha ja ütlesin: "Teeme ära!" 


Algselt käisin ma värvimas siiski ainult juuksurisalongis, kuid kuna ta toimetab Kohilas ning punane värv kipub ka kiiresti kuluma, tundus mõistlik kodustes tingimustes värvimist proovida. Teen seda siiani ema abiga, täitsa ise pole ma hetkeseisuga veel kordagi juukseid värvinud. Üldiselt teen seda protseduuri läbi iga pooleteise kuu tagant. Punase tooniga on minul väljakasvu oluliselt vähem märgata kui blondeeritud salkudega, mis teeb elu palju kergemaks. Samuti tunnen, et värvimine mõjub minu juustele oluliselt paremini kui blondeerimine ja juuste seisukord on selle kolme aasta jooksul aina paranenud. Ahjaa, vahepeal proovisin ombre stiilis soengut ka ning lasin juukse otsad oranžikaks toonida. Hele värv aga rõhutas katkisi juukseotsi ning loobusin nendest peagi ehk värvisin end taas üleni punaseks. Muidugi kahjustab värvimine juukseid, sellega tuleb kindlasti arvestada. Siinkohal aitavad juukseid taastada toitvad maskid, juukseõlid ning muidugi ei saa üle ega ümber tervislikust toitumisest, mis kõige alus on. Mitte, et ma selle kohapealt kõige eeskujulikum oleksin, kuid märkan alati peale kõige muu ka juukse seisukorra erinevust, kui mingil perioodil paremini/halvemini toitun.

See on minu ideaalne juuksetoon, mida kahjuks poelettidelt leiduvate värvidega raske saavutada on.

Toon välja mõned olulised punktid, millega iga mitte-naturaalne punapea arvestama peab. 

Värvi tuleb juustest pikka aega välja. See tähendab, et värskelt värvitud juuksed määrivad niiskeks saades kõik sinu heledad pluusid. Teinekord piisab ka natukesest higistamisest, et värvitilk särgile voolama hakkaks. seega soovitan kuskil nädal aega peale juuste värvimist heledaid riideid mitte kanda või siis veenduda, et juuksed niiskust ei saaks. Samuti jääb vahetult peale värvimist peanahk punaseks, niiet soovitan juukseid mitte hobusesabasse panna enne, kui oled peale värvimist neid 1-2 korda pesnud.


Õiget tooni on raske leida. Eriti, kui värvid ise juukseid. Poelettidelt väga suures valikud erinevaid punaseid kahjuks leida ei ole, eriti kui otsid külmema alatooniga punaseid nagu mina. Samuti proovin üldiselt kalduda poolpüsivärvide poole, kuid see vähendab värvivalikut veelgi.


Sa püüad pilke. See on mõne jaoks miinus, mõne jaoks pluss. Minul isiklikult pole selle vastu midagi. Aga ilmselgelt pole mõttet juukseid erksaks toonida, kui liigsed pilgud sind häirivad. See on justkui sama effekt, kui naised kannavad avara dekolteega pluuse ning on pahased, kui inimeste pilgud tahtmatult just sinna piirkonda suunduvad. You asked for it. :D

Värv kulub kiiresti. Nii ta kahjuks on. Nagu ka selle postituse piltidelt näha, siis on mu juuksed olnud väga erinevat tooni punased (eks piltidel mõjutab seda ka töötlus). Üldiselt kulub värv oranžikaks, mis minule isiklikult üldse ei meeldi ning kui värviga kohe eriti vedanud pole, tahan juba maksimum kahe nädala pärast uuesti juukseid värvida. Õnneks olen ma nüüd leidnud omale sobiva värvi ja tooni, mis ka nii kiiresti ei kulu. Selleks on Schwarzkopf Pure Color toonis 6.88. Ideaalne lillakas-punane! Värv ise on geeljas ja mitte-tilkuv, seega on seda äärmiselt mugav kasutada. Ja muidugi on juuksed pärast siidiselt pehmed, nagu oleksid luksuslikust juuksurisalongist tulnud. Kuid kui värv vajab kiiret värskendust, kasutan KC Professionalsi toonivat maski "Plum" (postitus sellest maskist ja ühest mitte nii heast juuksevärvist SIIN).


Kõiki värve ei sobi enam kanda. Võibolla see punkt pole kõigi jaoks oluline, aga kuna punaseid on nii erinevaid toone, siis ma ei tunne et ma saaks kanda midagi muud punast, mis pole sama tooni kui mu juuksed. Ükskõik, kas jutt on meigist või riietest. Näiteks kui juuksed on juba veidi kulunud punased ja natuke oranžikamad, ei sobi minu silmis üldse selga erkpunane kleit. Kuid jällegi toonid, mis punakaga sobivad (eriti hästi sobib näiteks sinepikollane!) istuvad nüüd kui valatult! Ühesõnaga, kõik tuleb veidi enam läbi mõelda, kuid kui leiad kombod mis hästi sobivad, töötavad nad suurepäraselt!


Kuigi punase pea juures on palju miinuseid, on siiski kõik need ponnistused ilusat ja ergast välimust väärt, mille punased juuksed sulle annavad. Tunnen, et see värv on nii minulik ja ilma selleta olen justkui natuke alasti, nagu midagi oleks puudu. Hetkel pole küll kordagi mõelnud, et tahaks juuksevärvi vahetada. :)

Unustasin millelegi vastata? Anna kommentaarides märku, jagan oma teadmisi ja kogemusi meeleldi. :) Ning kui sinul on ka punased juuksed, siis anna teada, kas sinu kogemused on minu omadele sarnased ning kas nõustud antud punktidega, mis kirja panin?

Soovin Sulle ilusat nädala algust!

Kommentaare ei ole