Veatu meigipõhja saladus


Olgu su silma või huulemeik ilus kui tahes, kui näonahal ebaperfektsused on katmata, saab kogu meigi üldmulje kõvasti kannatada. Seetõttu tutvustangi täna teile oma lemmikuid tooteid ja nippe, millega veatu meigipõhi saavutada. Olen neid postitusi varem juba kaks tükki teinud ja viimane neist pea kolm aastat tagasi, seega on tagumine aeg uuenduseks! :)


Minu jaoks algab meigi tegemine enamasti aluskreemist. Ei, tegelikult ikka näohooldusest (pesu ja kreemitamine), aga siia postitusse ma seda sisse ei arvesta, näohooldus on täitsa eraldi teema. Kui on kiire või kui ma lihtsalt ei jaksa eriti aega ja jaksu meigi tegemisele kulutada (mida juhtub harva), siis ma aluskreemi ei kasuta, kuid üldiselt teen seda ikkagi igapäevaselt. Viimase aja suur lemmik on NYX Professional Makeup Angel Veil aluskreem, kuna tegu on just õlivaba aluskreemiga ja tänu sellele on selle toote koostis mu nahale eriti sobiv.Et nahatooni ühtlustada, kasutan jumestuskreemi ja peitekreemi. Esimeseks haaran viimasel ajal eriti tihti NYX Professional Makeup total control jumestuskreemi järgi, mille suurim fänn ma alguses polnud, kuid nüüd ei saa enam ilma selleta. Mulle meeldib seda peale kanda niiske meigikäsnaga. Ausalt öeldes pole ma tolle meigipintsli suur fänn, mis tegelikult selle jumestuskreemi kasutamiseks NYXil välja töötatud on. Kasutan seda pintslit pigem kreemja põsepuna peale kandmiseks. Jumestuskreem ise on keskmise katvusega, mida üldiselt igapäevaselt eelistangi. Küll aga saab ta päris ruttu otsa, mina kannan tavaliselt näole kuskil umbes 10 tilka. Toonide valik on neil suur ja lai, minu jaoks on sellisel talvisel/kevadisel hooajal ideaalne toon Vanilla.

Ilmselt teavad seda mu blogi tihedased lugejad juba ammu, et kummardan väga Essence camouflage peitekreemi ja see on siiani tõsi. Super hinna ja kvaliteedi suhe, minu jaoks pole isegi paljud 5x kallimad peitekreemid nii hästi töötanud! Kuna mu silmaalused on üpris tumedad, olen peitekreemide suhtes päris valiv ka. Muuda ebaperfektsuste katmiseks näol kasutan tsuts tumedamat peitekreemi kui silmade all, kuna neid ei soovi ma esile tuua nagu silmaaluseid soovin. Kuna vistrike mul õnneks tihti pole, siis tihti ma isegi mujal oma näol peitekreemi ei kasutagi, aga kui on veidi enam katvust vaja, meeldib mulle haarata Oriflame The One peitekreemi järele, mis on koostiselt vedel ja pigem kerge katvusega, või kui näole ilmunud ootamatu külaline on eriti suur, kasutan pigem mõnda paksema koostisega peitekreemi.Ilmselt seegi pole pikemaaegsetele lugejatele suurim uudis, mis mu lemmik sära andev toode on - Sleek Barekissed Illuminator toonis Monaco. See on ideaalne toon minu lumivalgukese nahale ja annab väga mõnusa maheda, kuid silmatorkava kuma. Kannan seda peale kas näppude või stippling pintsliga oma põsesarnadele, ninale, ülahuulele, kulmukaarele ja võibolla ka natuke lõuale ja otsaesisele. Ma pole särapuudreid juba ammu kasutanud, kuna vedelal highlighteril on minu silmis nii palju enam kasutusviise - seda võib segada ka näiteks jumestuskreemiga ning kanda näole sära andmiseks ka siis, kui sa muud meiki näole üldse ei pane. Kasutades seda toodet väikeses koguses jääb näole tervislik ja naturaalne kuma, kuid tugevama tulemuse soovi korral saab seda muidugi ka mitme kihina peale kanda.Et kõik need tooted päeva lõpuni ka peal püsiksid, kasutan puudrit. Selle tootesordi suhtes pole mul kunagi erilisi soove olnud, ja kõik on justkui alati töödanud. Tooksin siiski välja Oriflame GG puudri, mis on lihtsalt imekaunis pakendis. Vahel kasutan silmade all ka valget puudrit, et tumedust veelgi kaotada ja kui mul veel eriti palju mahti on (üldiselt siis, kui on tulemas mõni pidustus), kasutan tolmpuudrit, et sellega nägu "küpsetada" (ing. k. baking). 


Ning muidugi soovin sellele peaaegu lumivalgele lõuendile, mis selleks hetkeks saavutatud ka veidi elu ja särtsu lisada. Selleks kasutan päikesepuudrit ja põsepuna. Päikesepuudriks valin tihti Essence luminous matt päikesepuudri kõige heledamas toonis, kuna see pole valgel nahal liiga tugev ning kuna toode pole 100% matt vaid keskel on ka veidi säravat puudrit, lisab see näole veel kuma juurde. Kui soovin näole veelgi sügavust lisada, kasutan tavaliselt kas The Balmi Bahama Mamat või Benefit Hoola bronzerit. 


Põsepunasuhtes pole mul jällegi kunagi erilisi eelistusi, peaasi, et toon on kena! Viimasel ajal olen hulganisti kasutanud Avon the Mark sarja tillukesi põsepunasid, mida on äärmiset mugav ka kaasas kanda. Ja meigipõhja lõpetuseks kasutan meigikinnitusspreid. Üldiselt teen seda terve meigi lõpus, kuid kuna see on siiski oluline osa veatu meigipõhja saavutamisest, tahtsin selle siia postitusse ka lisada.

Ja ongi kõik! Muidugi ei kasuta ma alati igapäevaselt kõiki neid tooteid ja jätan tihti kohe päris mitu sammu ka vahele, aga kui soovin väga põhjalikku meiki teha, siis üldiselt sellises järjekorras need sammud minu rutiinis on.

Ahjaa! Ma kandideerin ka sel aastal Eesti Blogiauhindade jagamisel! Kui Sa leiad, et mu postitus on sinule olnud tore ja kasulik lugemine, on Sul ideaalne võimalus seda mulle nüüd näidata. :)

Hääletada saab igas kategoorias kuni kolme lemmiku poolt ning kui mina olen Sinu jaoks üks lemmikutest, siis leiad minu blogi ilu- ja moeblogide kategooriast. Hääletada saab SIIN!

Tänan juba ette. :)

2 kommentaari

  1. Mina ei suuda vist kunagi kanda jumestuskreemi nii näole, et ühtegi ebaühtlast kohta ei jääks ja sellepärast hakkasin ma kasutama hoopis mineraalpuudreid ja suurepärase üllatusena ei ole mu näole tekkinud ka ühtegi vastikut vistrikut. :D Hetkel kasutan Sampure mineraalpuudreid, sest see hinna ja kvaliteedi suhe on liigagi hea - soovitan südamest kõigile!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Eks kõik oleneb väga nahatüübist ja ka sellest mis töövahendeid ja tehnikaid jumestuskreemi peale kandmiseks kasutad. Ise pole mineraalpuudrot veel proovinud, kuid seda kommentaari lugedes plaanin seda kindlasti teha. Aitäh! :)

      Kustuta