3 aastat - minu blogi minevik ja tulevik


Kuidas see on võimalik, et just täpselt täna, kolm aastat tagasi avalikustasin oma ESIMESE BLOGIPOSTITUSE?! See aeg on nii kiiresti lennanud. Tegelikult valdab mind täna suur õnne- ja tänutunne, et ma üldse seda blogi kunagi alustasin. Esimest postitust ilmselt mitte keegi tegelikult näinud ei olegi, kuna alguses pidasin paar kuud kinnist blogi, et üldse aru saada, kas blogi pidamine mulle meeldib ning kas suudan olla järjepidev. Aga, kui teid huvitab, siis mu esimene postitus oli SELLINE. Esimene sisupostitus (mis tegelikult on avaldatud samal päeval) on aga SELLINE. Mmm, ma parem ei kommenteeriks neid pilte. :D Aga eks öeldaksegi, et sa ei ole arenenud, kui sa ei vaata oma kunagi tehtud asjadele tagasi ning ei tunne piinlikust. Mina igaljuhul olen väga rahul sellega, mis ma kolme aasta jooksul siin blogis teinud olen. :)SAAVUTUSED

Vaadates nendele aastatele tagasi tunnen, et kindlasti üks suurimaid saavutusi selle aja jooksul on olnud ilublogijate kokkutulek. Tegelikult ju on neid olnud lausa kaks tükki, nii eelmisel kui ka sel aastal. Ning jah, plaanin IBK korraldada ka aastal 2018! Tänu sellele üritusele olen tutvunud nii paljude toredate kaasblogijatega. Tunnen, et IBK on täitnud siiamaani oma eesmärki ning on suurendanud blogijate vahel kogukonnatunnet. Tore on teada inimesi, kes saavad minu muredest ja rõõmudest samamoodi aru ning et üldse on keegi, kellega neid jagada.
Ääretult tänulik olen ma ka kõigile oma koostööpartneritele, kellega mul on õnnestunud selle kolme aasta jooksul kokku puutuda. Iga koostöö on olnud nii minu kui ka minu blogi jaoks väga arendav ning edasiviiv. Mäletan, kui õnnelik ma olin, kui mu esimene koostööpartner TopBeauty minuga ühendust võttis. See oli ju vaevu paar kuud peale seda, kui ma üldse alustasin ning võtsin nende koostööpakkumist väga suure komplimendina. Muidugi võtan endiselt igat koostööpakkumist komplimendina, isegi, kui sellest keelduda otsustan. Ning ka tausta saadetud promopakke ei võta ma kunagi iseenesestmõistetavalt, olen igal korral ääretult tänulik!
PS! Kui teil on ideid või soove, kellega sooviksite mind edaspidi koostööd tegemas näha, andke sellest kohe kindlasti kommentaarides märku! :)Minult on viimasel ajal tihti küsitud trikke ja nippe seoses blogimisega. Jagan alati väga hea meelega oma kogemust! Üldjoontes on need nipid järgmised:

MÕNED BLOGIMISE NIPID:

1. Proovi alguses, kas sulle üldse meeldib blogida ja pea kinnist blogi. See on see, mis mina tegin ja ma olen selle otsusega väga rahul! Ei ole ju mõttet enne hakata lugejaskonda kasvatama, kui sa isegi ei tea, kas sul blogi pidamiseks aega ja viitsimist on.

2. Leia end huvitavad teemad. Ära kirjuta millestki, mis sulle endale huvi ei paku isegi siis, kui see tol hetkel väga populaarne teema on. Minu meelest kõlavad ebasiirad postitused väga vähe usutavalt ning kes selliseid lugeda sooviks. Ning peamine on ju see, et kirjutamine peab kirjutajale endale rõõmu valmistama.

3. Ära karda endale aega võtta. See probleem võib olla juba nendel, kes mõnda aega bloginud on. Mina võtsin hiljuti enda jaoks ühe väga korraliku pausi, mida ma oleksin pidanud juba tükk maad varem tegema, aga ma lihtsalt ei julgenud oma lugejaid alt vedada. Aga kvaliteet on kindlasti üle kvantiteedi ja olgu pigem vähem postitusi, aga selle eest sisukad!

4. Vali, mis su blogiga kokku sobib (ning keeldu koostöödest, mis blogiga kuidagi ei sobitu). Näiteks on mulle kordades pakutud laenureklaamide riputamist minu blogisse, kust pealt siis mina omakorda tulu teeniksin. Tegelikult olen siiani otsustanud keelduda üleüldiselt reklaamidest, kuid kui ükskord ma mingisugused ka vastu võtan, on need kindlasti seotud kas ilu, moe, reisime või mõne muu minu blogiga kokku mineva teemaga.

5. Suhtle! Koostööpartneritega, kaasblogijatega, lugejatega... ole avatud! Minu jaoks on blogimise kogu see suhtlemise pool nii palju lõbusamaks teinud. Kuigi muidugi annaks blogida ka nii, et istud oma toas nurgas, arvuti süles ja sealt mitte kunagi lahkuda. Kuid see pole minu silmis pooldki nii vahva! :)

6. Hea pildimaterjal on oluline. Leia need kasvõi netist ja pane viited külge, kuid pildid on pool postitust. Minul on õnneks ääretult vedanud ning kõik minust tehtud pildid on klõpsanud elukaaslane Kalev (aitäh Sulle!). Tootefotod teen ise ning selleks ja ka videote tegemiseks soetasin sel aastal endale lõpuks ühe kvaliteetse hübriidkaamera.


MILLEST MA UNISTAN?

Seoses blogimisega unistan ma eelkõige veelgi ägedamatest koostöödest! Minu meelest on kellegagi koostöös (ükskõik kas brändi või näiteks ka kaasblogijaga) sündinud postitused tihti kõige põnevamad ja sisukamad. Eriti unistan muidugi koostööst mõne reisiagentuuriga, kuna reisimine on minu suur kirg ning ideaalne oleks see ka kuidagi oma töö/hobiga siduda! Ma unistan tegelikult ka rohkemast tagasisidest. Saan ka aru, et iluteemad, millest ma enamasti kirjutan, ongi väga vähe kommenteeritavad, kuna tegu on ju lihtsalt informatiivse postitusega. Ilmselt kui kirjutaksin mingisugusest draamast, oleks ka kommentaare (ilmselt eriti anonüümseid) kohe palju enam. Kuid see pole ka see, mida ma ihkan ning ma pole tegelikult ka eriti draama lembe inimene. Unistan vist lihtsalt sellest, et kui ka kellelegi on minu iluteemaline informatiivne blogipostitus peale läinud, siis ta ka kommenteerib seda. Minu jaoks on see vaid tõuge edasi ning siis näen, et minu nähtud vaev läheb kellelegi korda. Unistan veel sellest, et teeksin aina enam videosid ning just avaldaksin enam natukene personaalsemat sisu (näiteks arvamusartiklid vms). 

Kas ma unistan ka sellest, et ma blogiga ükspäev raha teenin? Miks ka mitte! Hetkel ei ole mina veel ühegi koostöö eest raha küsinud vaid olen oma kompensatsioonid saanud teistel viisidel (näiteks tasuta tooted), kuid ühel hetkel, kui lugejaskond on piisavalt suur (ja ma arvan, et ma hakkan ka vaikselt sinna poole triivima), ei näe ma põhjust, miks minu töö ei võiks olla ka rahaliselt tasustatud. Küll aga luban, et mina oma arvamust kunagi ära osta ei lase ning kui ka koostöö taga on raha, on minu arvamus siiski aus ja siiras.


Ühesõnaga - ma loodan, et mu blogi liigub samas suunas, kus ta kolme aastaga liikunud on ning küll siis ka kõige suuremad unistused teoks saavad! Ja sooviksin tänada teid kõiki, kes te mu blogi jälginud olete ja eriti tänan neid, kes vahetevahel mulle ka tagasisidet annavad. See motiveerib mind aina põnevamat sisu looma. Tuhat tänu! :)

PS! Pildid, mis siia postituse juurde lisasin, on tehtud Rumeenias, linnas nimega Craiova, kus paar nädalat tagasi kuuekesi noortevahetusel käisime. 

Kommentaare ei ole