Travel diaries (+ VLOG) - swimming in thermal bath in Budapest


Lugu lühike - olime Budapestis oma Euroopa ringreisil vaid ühe päeva. Hommikul jõudsime bussiga Veneetsiast kohale ja õhtul läks öine buss juba Varssavisse. Kuna päev oli ääääääretult palav ja eelmine Veneetsias veedetud päev oli samuti, tahtsime me tohutult ujuma minna. Ja kuna Ungari on tuntud termaalspaade poolest, otsustasimegi ühte neist minna. Lisasin siia postituse alla ka pisikese video, mis meie lühikese Budapestis veedetud päeva kokku võtab. :)

Story short - we were in Budapest for only one day as we arrived from Venice in the morning and at night we had a bus to Warsaw. The day we spent in Budapest was really hot, so we went to one of the thermal spas. You can also find a video at the end of this blogpost to take a better look at our day in Budapest. :)
Seal kohapeal pole meil tehtud ühtegi pilti, kuna seal oli meeletult rahvast. Küll aga on mul sellest mõned videoklipid, mida teiega kunagi jagada loodan. Hetkel saan teile siia ainult lingi lisada. Koha nimi oli Széchenyi thermal bath.  Kui te kodulehelt neid pilte vaatate siis usun, et mõistate, miks me selle kasuks otsustasime. See termaalspa pidi olema Euroopa suurim ning see oli tõeliselt massiivne! Ja mis siis, et tegu oli nädala sisese päevaga ja pilet oli ühe inimese kohta umbes 25 eurot, olid basseinid ja saunad puupüsti täis. Tegelikult, piletihind polnud üldsegi nii krõbe kui alguses tundus. Kuna spa nägi väga kena välja, basseine ja saunu oli meeletult palju ja selle raha eest võisid sa seal olla kasvõi terve päeva, oli piletiraha õigustatud.

We did not take any pictures in the spa as there were so many people. We just wanted to swim and relax. We do have some video clips tho, I hope to share them with you some day. I just have not edited them yet. The spa we visited was called Szechenyi thermas bath. It is the biggest thermal spa in Europe! And it really was big. I was supprised to see that even in the middle of the week, spa was packed with people. The ticket we purchased was somewhere around 25 euros per person, but it was not that expensive because you would stay in the spa for as long as you wanted and the spa looked sooooo pretty!

Peale ujumist jalutasime veidi Budapestis ringi. Kuna mina (ja tegelikult ka Kalev) olen varem seal käinud ning alates sellest ajast mõlkus mul peas üks kirik, mida uuesti tahtsin vaatama minna. See on see imeline valge kirik värvilise mosaiikkatusega ja selle nimi on Matthias kirik. Seal ümber on pisikesed tornikesed, kuhu sisse saab ronida ja sealt avaneb imeline vaade näiteks parlamendi hoonele ja ka Doonau jõele, mis linna poolitab. Ungari on ka reisimiseks üpris soodne sihtkoht!

As I had visited Budapest before, I know that I wanted to visit Matthias church again. It is the prettiest thing I have ever seen and as it is on the hill, you can see the parlament building and Donau river very well from there. And btw, Hungary is quite a cheap country, so it is a great place to travel if you do not want to spend a lot of money!


Aga selleks korraks ongi Eurotripi postitustel lõpp! Kuna me tõesti ei veetnud Budapestis kaua aega ja enamus sellest ajast me päevitasime ja ujusime, pole see postitus väga pikk. Peale Budapesti läksime küll Varssavisse, kuid seal käisime me tegelikult ka juba enne ja seetõttu on ka postitus juba olemas. Kõiki reisiteemalisi postitusi saate lugeda, kui panete mu blogi otsingusse "travel diaries" ning juba varsti (umbes kuu aja pärast) saan teile jagada muljeid järjekordsest reisist. Seniks aga uuriksin - millised on teie lemmikud sihtkohad Euroopas või kuhu tahaksite reisida? Ning samuti plaanin teha varsti postituse oma reisinippide teemadel. Kas on midagi spetsiifilist, mida te teada sooviksite? Ükskõik millised reisiteemalised küsimused on teretulnud :)

And that´s how our Eurotrip ended this time. Well, almost... we also went to Warsaw again and drove to home from there, but I already wrote about Warsaw. In a month or so I will be able to share new travel experiences with you! But I would like to know what are your favorite travel destinations in Europe? 


2 kommentaari

  1. Kust sa reisimise jaoks raha saad? Käid tööl ja oled kogunud või vanemad toetavad või mis?
    Tahaksin ka, aga ei suuda normaalset raha kokku saada. :/

    VastaKustuta
  2. Kui reisin vanematega, siis üldiselt toetavad ikkagi vanemad, aga olen juba mitu aastat ka iseseisvalt reisinud ning selleks olen alati ise raha kogunud tööl käies. Ja kui natukenegi uurida ja tahta, saab reisida väga odavalt. Nagu ka ühes postituses mainisin, siis see kahe nädalane ringreis Euroopas läks meil kokku maksma umbes 500 eurot inimese kohta. Ja käisime enam kui viies riigis. :)

    VastaKustuta