The wonders of Estonia (+ ootan nõuandeid!)Minu üheks lemmiktegevuseks suvel on kindlasti matkamine ning seda just Eestis. Mina pole peaaegu kunagi, mitte ühelgi suvel käinud välisreisil, kuna minu meelest on meile niigi lühidalt seda sooja aega antud niiet oleks patt veeta seda välismaal. Ideaalne variant välisreisiks on minujaoks näiteks november või veebruar/märts... aga see selleks. Tegelikult tahtsin täna teiega jagada ilusaid pilte Poruni matkarajast, kus mõnda aega tagasi Kaleviga käisime ning ühtlasi küsida ka nõu. Suundume paari päeva pärast veidi pikemaale kodumaad avastamise tripile ning sooviksin uurida teie käest, mis on teie lemmikud telkimiskohad/matkarajad/vaatamisväärsused Eestis? Kuna meil ei ole hetkel veel teekond ja sihtpunktid paigas, kuluksid väga marjaks ära teie soovitused. :)

Poruni matkarajast niipalju - see on väga lähedal Venemaa piirile ning loodus on seal üpriski metsik. Usun, et seda on ka piltidelt näha. Matkarada on 5 km pikkune ning RMK lehel on matkaraja kohta selline kirjeldus: Matkarada tutvustab lammimetsa, põliseid laialehelisi puistuid. Poruni jõe kallast mööda viib rada Narva jõeni ja tagasi. Raja äärde paigutatud infostendid tutvustavad nii kaitsealal elavaid linde-loomi ja taimi kui paikkonna millitaarajalugu ning juhivad tähelepanu jõe kallastel kohati paljanduvate geoloogilistele kihistutele.

Ida-Virumaa (või siis Ida-Võlumaa, nii kutsume oma maakonda ise) on üldsegi täis imesid ja ilu, ning ka seiklust! Kui siia seiklema satute, osalege kindlasti ka seiklusfoto konkursil. Ning kui vajate nõuandeid, kuhu minna ja mida vaadata, võite julgelt mulle kirjutada! :)

One of my favorite activities to do in the summertime is hiking and camping in Estonia. My homeland is so beautiful and I feel like spending it abroad is kind of a sin. I tend to travel abroad in November or February, as those are for me the darkest and most depressing times. But today I wanted to show you some pictures me and Kalev took when we went to hike on a camping trail called Poruni. It is located right next to the russian border and it feels very mysterious and wild. Definitely recommend it when you come to Estonia. :)

Kommentaare ei ole