Travel diaries - eating waffles in Brussels


Järjekordne postitus minu reisilugude seeriast! Seekord räägin Brüsselist/Belgiast, kuhu tegelikult, kui täiesti aus olla, läksime vahvlite pärast… Ma isegi ei tee nalja. Ja kuna enne seda viibisime Varssavis ning sealt oli lennupilet Brüsselisse vaid 20 eurot (!!!), otsustasime paar ööd seal veeta ning selle aja jooksul vaadata, kuhu edasi minna. Täpsemalt ööbisimegi Brüsselis kaks ööd ning tegime seda couchsurfingu kaudu. Sellest imelisest veebileheküljest räägin ühes tulevases reisinippide postituses lähemalt, kuid lühidalt öeldes saad seal tutvuda inimestega, kes sinul enda juures tasuta ööbida lasevad. Ja Brüsselis oli couchsurfingu kasutajaid vägagi palju. Meie leidsine endale mehe nimega Martin, kes tuleb välja, on suur ajaloo ja mütoloogia fänn. Ta teadis Eesti ajaloost ja Kalevipojast rohkem kui meie Kaleviga kahepeale kokku ning Martin oli ääretult rõõmus, kui me talle tänutäheks suure Kalevipoja šokolaadi kinkisime. Lubas isegi šokolaadipaberi ära raamida. 

Another "travel diaries" blogpost! This time I am talking about Belgium and Brussels, where we mostly went for the waffles. I am not even kidding. And as we were in Warsaw before that and the plane ticket to Brussels from there was only 22 euros, we just could not miss the opportunity. We spent there 2 nights via couchsurfing. Martin, our host was very nice and he actually knew about Estonian history more than we did. And overall, spending time with a local made our trip much more interesting and because of that, now I have more interesting stuff to tell you!


Saabusime lennujaama nimega Charleroi, kuhu peaksid maanduma kõik põhilised odavlennuliinid. Mainiksin ära selle, et tegu on küll Brüsseli lennujaamaga, kuid linnast endast asub see kuskil 30-40 minuti sõidu kaugusel. Ühistranspordi kohta linnas soovitaksin kindlasti metrood kasutada - polnud liiga kallis ning ühendus väga hea ja tihe - kokku 4 liini. Ühe tunni pilet maksis 2.10 eurot.

Alguses ajas mind väga segadusse, kui igalpool oli kirjas Bruxelles. Mõtlesin, kas tegu on mingi linnaosaga Brüsselist või mis toimub? Tegelikult oli see hoopiski Brüsseli prantsuse keelne nimetus. Belgias on nimelt kaks ametlikku keelt - prantsuse ja hollandi. Öeldakse, et mõlema keele kõnelejaid on riigis võrdselt, kuid kohalik Martin, kelle juures ööbisime arvas, et prantsuse keelt kõnelejaid on siiski veidi rohkem. Paljud riigis elavad inimesed räägivad ka mõlemat keelt. Tegelikult on ametlik keel ka saksa, kuid seda räägivad üldiselt vaid Saksamaa poolses ääres elavad belgialased. Muid huvitavaid fakte Belgia kohta saate teada Geography Now videost, mille siia postituse lõppu lisasin. Sest uskuge mind, Belgia on tegelikult üks naljakas riik ja fakte mida teada on palju!

We landed to the Charleroi airport, which turned out was very far away from Brussels itself. A 30-40 minute drive. Public transport, especially metro was very well organized in Brussels. One hour ticket costed 2.10 euros. 

Interesting fact about Belgium is that there are two official languages - French and Dutch. Also German, but main ones are still French and Dutch. A fair amount of people in Belgium speak both of the languages. Actually, what comes to languages and people in Belgium, there are sooo many interesting (and also confusing) facts about them, so I recommend to you to check out the Geography Now video that I added at the bottom to this blogpost. Truly, it is a very fun and informative one. :)
Üks põhilisi kohti kus me Brüsselis aega parajaks tegime oli "juubelipark". Tegu ongi pargiga, mis kinkis Brüssel iseendale/oma rahvale 50nda sünnipäeva puhul. Park on ääretult suur ning seal asetsev "värav" meenutab vägagi Berliinis olevat Brandenburgi oma. Vahe on neil kahel vaid selles, et juubelipargi värava juures ei näinud me peaaegu mitte ühtegi turisti! Pigem oli see park vaid kohalike päralt. Selle värava alt sai osta ka imemaitsvaid ja värskeid vahvleid igasugu erinevate lisanditega. Muidugi polnud see ainuke koht kust neid osta sai, kuid seal olid vahvlid mõistliku hinnaga. Üks kohalik soovitas, et kui tavaline vahvel maksab 2-2.5 eurot, siis pole see ülehinnatud. Kesklinnas olid vahvlid tihti kallimad. Ja kusjuures vahvleid on Belgias kahte sorti! Aga seoses vahvlitega, soovitaksin neid osta ka tavalisest toidupoest. Ühe euro eest saad umbes 5-6 pisikest vahvlit (kilepakendis), mis maitsevad samuti imeliselt! Ma ei oska üldse aimatagi, mitu pakki me neid kokku sõime… Samuti on omal kohal muidugi Belgia šokolaad, õlu ja friikartulid… kas ma olen ainuke, kellel hetkel suumahlad voolavad?

One fo the main spots we liked was the Jubilee park. This park is so big and the gate in there is so much like the Brandengurg gate in Berlin. The only difference is that there were almost no tourists around this one, mostly just locals. And that is why I found the best spot for waffles under that gate. One local said that if a regular waffle without any toppings is 2-2.5 euros, it is normal. If it is more expensive than this, it is overpriced. Also the storebought waffles are good in Belgium and I really do not know how many of those we ate. And ofcourse, when in Belgium, you should befinitely try the chocolate, beer and fries.
Brüsseli äärelinnad olid ääretult ilusad! Pisikesed, kitsad tänavad ja sinna juurde kuuluvad kitsad, pastelsed majad… Palju rahulikum linna keskusega võrreldes.

I really loved the suburbs of Brussels. Small streets and small, pastel houses. Much more chill than the center of the city.Brüsseli keskust/vanalinna oli miskipärast meile üpris raske leida. Ei oskagi öelda, miks. Selle kaardi peal, mis me saime polnud vanalinna keskus kuigi hästi tähistatud ning suuri ja ilusaid, massiivseid hooneid oli linnapeal igalpool "laiali". See on muidugi pluss. Kuid keskväljak ise oli lihtsalt imeline! Kõige parema ettekujutuse saab sellest siis, kui google'st 360 kraadist pilti vaadata (maps'ist peaks ju vist saama?), sest kuna seal keskel seistes ümbritsevad sind mitmed imeilusad, kuldsete detailidega hooned, siis seda kõike lihtsalt ühe pildi peale ei saa. Võttis sõnatuks ning sellest aru saamiseks peab  kindlasti lihtsalt ise kaema. 

The main square of the old town was actually hard to find. Mainly because there were many beautiful buildings around the city center. But once we found it, it was awesome! It really took my breath away and it is hard to show you the beauty of this place only on pictures. If you are in Brussels, this place is a must visit! The most beautiful houses with golden details, and not only one or two, but like 7 of them.Brüssel üleüldiselt oli üpris äreva vibega linn. Eks seda suuresti ka selle tõttu, et Brüsselis asub Europarlamendi hoone. See hoone ise pole suurim vaatamisväärsus, küll aga meeldis mulle näha, et sealt välja tulevad ülikondades ametnikud sõitsid paljud rattaga. Üleüldiselt liigeldi Brüsselis palju ratastega (eks ilmselt ka Hollandist mõjutatult) ja palju liikles ringi ka üleüldiselt ülikondades mehi/ametlikult riides naisi. See ilmselt tekitaski veel enam kiirustavat ja ärevat õhkkonda, seega ei soovitaks ma Brüsselisse jääda kauaks neil, kes tahavad rahulikult kulgeda ja mõnuleda. Selleks soovitaksin pigem Pariisi, Viini või kasvõi Varssavit. Panime Kaleviga tähele aga seda, et ääretult vähesed inimesed olid ninapidi telefonides nagu meil enamus inimesi kipuvad olema. Kohvikutes aeti päriselt üksteisega juttu ning telefoni polnud isegi laua peal mitte.

Brussels in general has a pretty busy vibe to it. I think it is because the European Parlament is there and this means that there are many people in suits running around. So I would not reccommend this city to someone who wants to just chill and relax. For that, I would say Paris, Vienna and even Warsaw are much better options.Ning lisan siia lõppu lubatud Geography Now video. Soovitan soojalt vaadata, mind haris see küll tohutult! :)

Millised on teie kogemused Belgiaga või kui te seda riiki külastanud pole, kas sooviksite?

And now I will add here the Geography Now video. I promise you - if you watch it, you will be much smarter! Have you been to Belgium and if so, did you like it?

Kommentaare ei ole