Why it is the best idea to travel with a bus (ft. LuxExpress)Kas mitte pole nii, et kui mõtleme reisimisest või reisile minemisest, tuleb automaatselt silme ette lennuk? Minul varem oli küll nii, kuid peale äsja olnud kahe nädalast reisi mis sisaldas vaid ühte lennukisõitu, olen täiesti veendunud, et bussiga sõit on kõige parem variant reisimiseks! Miks?

1. Sa näed palju rohkem. Lennukiga lennates näed küll ilusaid pilvi ja taevast üleüldiselt, kuid suur osa riigist kuhu lähed jääb niiviisi avastamata. Läbi riigi sõites saab riigist palju parema arusaama.
2. Sa saad oma aega hästi ära kasutada. Olgu, kui rääkida mitte lennukiga lendamisest vaid näiteks ise autoga sõitmisest, siis ei saa ju sõidu kõrvalt millegi muuga tegeleda. Kuid bussis istudes (ja eriti kui on bussis olemas internetiühendus) on võimalusi lõputult, kuidas oma aega kasulikult ära kasutada. Tee tööd, loe, mängi lauamängu, vaata filmi...
3. Magamine "hinna sees". Ma kohe seletan. Kuna me reisi jooksul maksime otseselt majutuse eest vaid kaks korda, siis oli ideaalne valida just bussisõidud, mis olid öösel. Läksime ühest riigist bussi peale, magasime ja hommikul ärkasime teises riigis!Muidugi on bussi juures ka oluline mugavus, eriti kui tegu on pikema sõiduga. Oma reisi jooksul sõitsime vägagi mitme erineva bussifirmaga ning minu vaieldamatu lemmik on kindlasti LuxExpress. Sõitsime Lux'iga Varssavini ja sealt ka hiljem koju tagasi. Sõbralik personal, mugavad istmed, tasuta joogid, korralik WC (väga oluline kriteerium!), isiklik ekraan, korras bussid, hea ja tasuta internetiühendus, normaalsed hinnad… Ma ei teagi, mida enamat tahta võiks. Ma tõsiselt soovitan kaaluda reisile minekuks just bussi varianti. Avage LuxExpressi kodulehekülg, siis näete, kui mitmesse imeilusasse kohta nad teid sõidutada võivad. :)

Ja muideks! Juba peagi on valmimas ka video, mille me oma vahva bussisõidu jäädvustamiseks filmisime. Annan teile KOHESELT teada, kui video on valmis! Ja muidugi tuleb millalgi-kunagi ka üleüldine reisivideo, kuid loodan, et mõistate, miks see aega võtab… meil on 64GB mälukaart videomaterjalist pungil!

Suur kniks ja kraaps LuxExpressile, kes aitas meie unistuste reisile väga suures mahus kaasa. Oleme äärmiselt tänulikud. :)Isn't it that if we think of travelling, we automaticly think of an airplane? Well, for me it was at first, but now, after travelling for two weeks and only taken one airplane, I understood that it is so much better to choose a bus. Why?

1. You see a lot more. With a plane you just fly over countries, but driving through them gives you a much better understanding of the country itself.
2. You can use your time wisely. If you drive with your car yourself, you can not do anything beside it. If someone else drives for you, you can do so much with your time!
3. You can sleep! I know that you think that you can do that on an airplane too, but let me explain. We paid for accomandation just two times and that was mainly because we spent our nights on a bus! As you pay for your tickets anyway, why not connect it with accomandation? We went on a bus in one country and woke up in another one. Like a dream!
Ofcourse it is VERY important that the bus is comfortable. We travelled with many bus companies and LuxExpress was definitely our favorite. Comfortable seats, free drinks and wifi, friendly drivers, normal prices, a screen in front of you, clean toilet (it is very important for me!)… what else do you need? So I would reccomend seriously concidering travelling with a but next time. Go to LuxExpress website and you can see to how many beautiful places they can take you. :)

Oh! And we even have a video of out fun busride with LuxExpress for you, but it just takes some time for it go get ready. I hope you understand, because our 64GB memorycard is full of videos! I will let you know as soon as the video is ready to be public. 

We thank LuxExpress for making our dreamtrip come true! We are extreamly grateful. :)

4 kommentaari

 1. Luxi bussid on tõesti mugavad, aga mind häirib, et osadel bussidel on nt ainult üks pistik kahe pingi peale ja eestisisestel liinidel küll wifi just kuigi hea pole. Aga muidu on Lux alati mu esimene valik kuhugile minnes.

  VastaKustuta
 2. Jah, mõndadel bussidel on üks pistik, mõndadel kaks. Meil oli reisil tegelikult "vargapesa" kaasas ja kasutasime seda mugavuse pärast ka bussis, et mitut asja korraga laadida. Aga nagu täheldasime, siis nii paljudes bussides pole üldse pistikuid ega internetti... Minul pole vist isiklikult Luxi internetiga probleemi olnud. :)

  VastaKustuta
 3. i like lux express but unfortunately they do not make a rest stop ( even 5 min) on the route from riga to tallinn...it is little bit hard 4/5 hpurs without toilette stop or fresh air or cigarette..

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Yes, that is one thing I can imagine bothers some people... fortunately it has not bothered me that much and the toilet they have in their buses is also nice, so I dont mind using this one.

   Kustuta