Travel diaries - exploring Warsaw


Lõppudelõpuks võtan kätte ja hakkan reisilugusid kirja panema! Kes teab ja kes ei tea, aga käisime Kaleviga mõnda aega tagasi Euroopas ringreisil. Veidi kirjutasime sellest mis transpordiga me reisisime SIIN postituses ning mainisin ka, et reisijuttude kirja paneku jaoks on mul vaja veidi aega. Pildid on nüüdseks valmis, välja valitud ja töödeldud (peaaegu et 2000st valisime hetkel välja kuskil 150) mida järgemööda teiega siin blogis jagama saan hakata, kuid videotega… seda ma endiselt ei tea, millal need teieni jõuavad. Nagu näete üleval olevalt pildilt, siis GoProga saime filmida peaaegu neli tundi ja selle me ka täis filmisime. Otsustasin jagada pildid viite kategooriasse viie linna/riigi kaupa - Poola, Belgia, Austia, Itaalia, Ungari. Niiet täna teeme juttu Varssavist!

It is finally the time to talk about our Eurotrip! Well, actually, I already uploaded one blogpost HERE where I talked about our transportation and how we moved from one place to another. But now, the pictures are ready (videos are not, because well, we just have soo much footage!) and my stories are ready to be told! I decided to devide those pictures into 5 groups - Poland, Belgium, Austria, Italy, Hungary. So, today it is Poland, a.k.a Warsaw!Varssavis olime me kokku kaks päeva, kuna Lux Expressiga saime me Varssavini ja sealt hiljem koju tagasi. Esimesel korral me Varssavis ka ööbisime. Koht oli imevahva hostel nimega Fest Hostel. See oli üks kahest majutusest, mille eest me reisi jooksul maksime. Täiesti kesklinnas ja väga mõistliku hinnaga! Esimesel korral viibisime Varssavis vaid ühe õhtu ja öö, seega kaua meil seal aega ei olnud ja tagasi tulles oli meil üks päev aega. Enamus sellest ajast me lihtsalt jalutasime linnapeal ringi ja kahest põhilisemast kohast kus käisime, kirjutan allpool. Aga ma mainiks ära ühe hea koha, kust kiiresti ja odavalt söönuks saada. Tegu pole küll kuidagi moodi Poolale omase toiduga, vaid hoopis Türgi kebabiga. Ma nimelt väga armastab kebabi ja avastasime Varssavis sellise toreda koha nagu Kebab King.

Tegelikult, Varssavist nii palju, et ise ma ilmselt sinna läinud ei oleks, sest lihtsalt poleks mõttesse tulnud. Aga sõitsime sealt bussiga niikuinii läbi ja päris paljud sõbad/lugejad soovitasid meile seda kohta ja mul on väga hea meel, et me seda linna vaatamas käisime. Kuidagi hipsterlik, nooruspärane vibe on seal. Võibolla läheks lähiajal isegi tagasi ja oleks seal veidi kauem? Sest kohti, mis huvi pakkusid aga kus lihtsalt aja nappuse tõttu käimata jäi, oli päris palju. :)We did not spend much time in Warsaw. That was the farest destination from Estonia where we could go with Lux Express bus and that is why we went to Warsaw two times. The first time we were there in the evening and at night (we spent the night in a cute hostel named Fest Hostel - located in the city center and the price is very OK), and when we came back, we had the whole day to spend. We discovered a good kebab place to eat in - Kebab King! If you are planning to visit this city and you like kebab, I definitely reccommend keeping this name in mind. Mostly we just walked around the city and I am really thinking about going back there, because because the lack of time we could not visit many of the places we wanted to. Warsaw has quite a unique hipster vibe to it and it seemes to be like the city of youth. 
Varssavi ülikooli raamatukogu hoone katusel on imeline aed erinevate taimede ja lilledega. Ideaalne piltide tegemiseks nii endast kui ka linnast, sest sealt avaneb ilus panoraam. Suuuuuur pluss on see, et sinna saab täiesti tasuta. Kui mina käiks Varssavi ülikoolis, olen üpris kindel, et veedaksin seal katusel õppides päris suure osa ajast…

The Warsaw university liberary has an amazing garden on top of it! It I would go to this university, I am pretty sure I would spend most of my studying time in there because it is just so cool. And going there is free for everyone. From up there you can also see a nice panorama of the city itself, so it is a great location for taking photos.
Sõbrad/tuttavad soovitasid muidugi pilgu peale visata ka vanalinnale. Vanalinn pole küll nii vana ja uhke nagu meie oma Tallinnas, kuid siiski vaatamist väärt. Eriti armsad on just need pastelsed majakesed, üleval pool on näha pilt. Väga armas koht jalutamiseks.

The Warsaw old town is really pretty to walk in. Cute pastel houses are perfect to take pictures of. The old town is not as old as we have in Tallinn, but it is still definitely worth a visit.


Selleks korraks kõik! Varssavist hetkel äga palju rääkida ei oska, kuna me olime seal nii vähe. Usun, et see on arusaadav ja ilusad pildid asendavad seekord pikka ja põhjalikku juttu. Proovin hetkel igal nädalal saada üles ühe ilu/moe teemalise postituse ning ühe reisiteemalise. Vaatame, kuidas see mul välja tuleb, sest juunikuu on lõpetamise ja tantsupeo tõttu üpris kiire… Kuid luban, ma proovin! Ja kes uut reisipostitust oodata ei jõua, siis päris palju reisipilte on mul ka instagramis üleval. Minu kasutaja seal on @elisabethpurgaa. :)

That's it (for this time)! Although June is a very busy month for me, I will try to upload one fashion/beauty blogpost and one travel blogpost on here, let's see if I can do it. But if you can not wait for more travel pictures, you can check out my instagram @elisabethpurgaa where many of the pictures are already uploaded. :)


Kommentaare ei ole