JAANUARI bullet journali kokkuvõte


Ja ongi juba jaanuari kuu seljataga. 1/12 2017st aastast läbi… hullumeelne. Aga just seetõttu, et aeg läheb tegelikult nii kiiresti ja tahaks sellest maksimumi võtta, just selleks ma selle bullet journali kasutusele võtsingi. Olen varem sellest märkmikust teinud kaks sissejuhatavat postitust SIIN ja SIIN, niiet kui tahate selle teemaga rohkem kursis olla, soovitan lugeda. Väga eesti keelset materjali sellest märkmikust pole niikuinii, sellepärast otsustasingi mina seda hakata ka siin kandis levitama, USAs on see näitkes väga popp. Aga lühidalt öeldes, tegu on planeerija/to-do listiga, mille kujundad endale ise.

Again, my dear English readers, as I have said before - because there is soo much information about this journal in English, I am just not going to write those posts in English. I would rather focus on Estonian with this topic. I hope you understand. :)


Iga kuu lõpus plaanin teha postituse oma avastustest ja tähelepanekutest seoses selle märkmikuga. Üks suurim viga mida kohe peale jaanuari algust kahetsesin oli minu kuu plaan, mille seadsin sisse vaid ühele leheküljele. Kuna käin koolis, siis õppimisi ma küll sinna üles kirjutama ei mahtunud ja tihti antakse kodutööd nii kaugele ette teada, et päevaplaan (mida on näha pildil paremal pool ja järgmistel piltidel) polnud veel nii kaugele sisse seatud. Veebruari kuu oma tegin kahele lehele, millest üks on eraldi pühendatud kooli jaoks, kuid seda näete juba järgmises postituses. Aga soovitan jah varem juba läbi mõelda, palju ruumi umbes võiks vaja minna ning kas ja mis lisandeid te sinna juurde vajate (näiteks minu jaoks olid EESMÄRGID ja VAJA TEHA lahter väga tähtsal kohal).


Samuti võttis veidi harjumist päevade sisse kandmine. Tahtsin kanda sisse mitu päeva korraga et saaksin natuke rohkem kui vaid päev ette poole asju märkida (eriti suur oli see soov, kuna kuuplaan oli mul ju pisike), kuid samal ajal ei teadnud ju ma kui pikka to-do listi ma mis päeval vajan. Nüüd olen kujundanud välja süsteemi, kus kannan sisse enamvähem viis päeva korraga, et oleks ruumi ka veidi ette poole ülesandeid sisse kanda. Ja mis puutub märkidesse, ma kasutan veidi teistsuguseid kui originaalis peaks. Teen tühjad kastid, mis värvin ära, kui ülesanne tehtud (ja oi kui hea seda teha on!), värvin poolikult kui see on pooleli, panen selle taha linnukese kui see on edasi lükatud. Risti teen kasti kui ülesannet pole enam vaja teha. Ja oranž nupuke sümboliseerib kohtumist või üritust.


Kuidas päevaplaan sisse kanda? Mulle pole kahjuks antud väga palju joonistamiseannet ning vahepeal oli see minu jaoks katsumus, kuid internet ja eriti pinterest on bullet journali inspiratsiooniks pilte täis ning sealt ma üldiselt inspiratsiooni ammutasingi. Kuid leian, et see on äärmiselt tore kui ma iga natukese aja tagant veidi kuntsilisem oma märkmikus olema pean, tõi minusse tagasi selle joonistamise armastaja mis minus tegelikult on. :)Kandsin oma märkmikku lõppu ka mõned uued leheküljed. Eriti meeldib mulle see, mida näete üleeelmisel pildil. Ning ka inspiratsioonileht on vahva. Olen sinna igasugu asju kritseldanud ja kui inspiratsiooni pole, on hea sealt vaadata kui pinteresti minna ei taha/viitsi. Ja vasakul pool on näha tabel (all on veel vaimu osa) kuhu kirjutasin mõningad ideed, mida hommikul teha võiks. Sellegi idee sain pinterestist!


Ja enamuselt bullet journali täitmiseks olen kasutanud pliiatseid ja stabilosid. Vahepeal ka vildikaid/markereid, kuid nendega peab olema veidi ettevaatlikum, et lehest läbi ei tuleks. Minu märkmiku lehed on üpris õhukesed kah.

Palun, need teie, kes te samuti bullet journalit kasutate - JAGAGE OMA KOGEMUSI JA MÕTTEID! Ma loeks neid suurima heameelega! :)

Kommentaare ei ole