workworkwork-out planLoodan, et lugesid seda pealkirja algust Rihanna "Work" laul kõrvus kumisedes, sest nii ta igaljuhul oli minu poolt mõeldud! :)

Mõtlesin täna siia kirja panna mõtteid oma "treeningkava" teemal. Põhjus, miks ma sõna treeningkava jutumärkidesse panen on ilmselt see, et ma ei pea ennast piisavalt kogenuks või pädevaks et öelda, et ma tegin endale treeningkava, kuna ta ilmselt pole päris see. Ja teine põhjus võib olla, et ma veel ei pea sellest päris täielikult kinni, kuid küündin sinna poole. See kava on tehtud täiesti vastavalt minu ajagraafikule ning soovidele, kuid minu meelest on seal paar päris head nüanssi sees, mida meeles pidada, kui ükskõik kes endale taolist kava kokku paneb. Ma ei avalda siin kava täiesti täispikkuses, vaid pigem kirjutan siia ülesse SEITSE NIPPI, mis ma selle kava tegemise käigus olen avastanud.

1. Tõmba palju lahedaid treeningu äppe - minu lemmikud on näiteks "workouts" (äpi pildil on sinise ringi sees jooksev naine) ja "workouts" (äpi pildil on sinisel taustal stopper, S täht keskel). Kui keegi teab nende äppide päris nimetusi siis oleks imetore, kui te nad alla kommentaaridesse paneksite. Mina mõistan iPadist vaadata vaid seda, mis ta ütleb, kui ma olen äpi juba alla tõmmanud. Mõlemas äpis on treeningud ning saad valida, mis kehaosadele või mille saavutamisele sa keskenduda soovid. Minu jaoks muudavad need trenni tegemise palju lõbusamaks ja ka lihtsamaks!

2. Venita ennast peale trenni/tee joogat - sellele osale trennist ei keskendu minu arust paljud ning paljud arvavad, et näiteks jooga polegi trenn. Kuid kui teha seda pidevalt ja õigesti arendab jooga lihaseid vägagi ning samuti on see hea viis end peale trenni maha rahustada või näiteks hommikul üles turgutada.

3. Keskendu iga nädal ühele kehaosale - seda aega, kaua sa ühele kehaosale keskendud võid muidugi vastavalt vajadusele muuta, kuid mina olen hetkel enda jaoks valinud nädala. Kõigepealt valisin ära kehaosad (näiteks kõht, käed, sääred) ja siis määrasin kuupäevadega ära, mis nädalal mis kehaosale keskendun. See viib minu meelest paremini eesmärgini kui kohe kõigile korraga keskendumine, eriti veel, kui pole pikalt trenni teinud. Esimene nädal alustasin enda jaoks kõige kergemast või siis kõige vähem prioriteetsemast kehaosast ning liigun aina raskemate poole, jättes iga nädal meelde paar harjutust, mis olnud minule kõige meeldivamad.

4. Kirjuta oma plaan endale välja - mõtlesin selle omale bullet journalisse teha (kui sa ei tea mis see on, siis täpsemalt loe SIIT), kuid tekkis siiski sujuvalt telefonisse. Aga usun, et väga oluline on see oma plaan siiski vähemalt kuhugigi kirja panna, et sellel pidevalt silma peal hoida. Ning mis mind veel aitab on minu harjumuste jälgija mu bullet journalis, kus värvin ära iga päeva kohta ühe ruudu, kui olen oma treeningkavast kinni pidanud.

5. Püstita oma enda rekordeid - näiteks mina olen võtnud sellised harjutused nagu plank ja kätekõverdused ja paljud teised ning proovin oma rekordit nende tegemises alatasa üle teha. See hoiab pinget üleval!

 6. Proovi erinevaid rühmatreeninguit - nii lihtne see ongi! Vahepeal on tarvis ka miskit muud trenni teha kui üksi kodus oma põrandal (kuna mina jõusaalis ei käi). Mul rahuldab veidi seda vajadust ka mitmed tantsutrennid kus osalen, kuid plaanin ka aktiivsemalt hakata erinevaid teisi rühmatrenne külastama, mis minu kodukoha ligidal toimuvad.

7. Toitu tervislikumalt - see punkt ei tule muidugi kellelegi üllatusena, kuid väikseid nüansse, kuidas oma toitumist tervislikumaks muuta on tegelikult palju. Näiteks, joo sidrunivett. Kasuta kookosõli. Kasuta täisteratooteid. Kui sööd magusat, siis pigem hommikul. Proovi smuuti"dieeti". Erinevaid huvitavaid toitumisviise on ju nii palju, tuleb end sellel teemal lihtsalt veidi harida ja ka tervislikumad valikud on kergemad tulema. Raamatuid ja artikleid sel teemal on lugematul viisil.

On teil mingeid häid äppe/programme/dieete või mis iganes meetodeid, millega olete oma keha ja elustiili proovinud tervislikumaks muuta? Kui jah, loeksin neid kommentaarides hea meelega. :) Minu meelest on kõige olulisem lihtsalt see, et oma keha ja harjumusi tervislikumaks muudetakse ikka iseenda, mitte teiste pärast ja seda võetakse kui toredat viisi elamiseks, mitte kui tüütut kohustust!

I hope you read the title with Rihanna's song "Work" in your head, because that was what I meant to achieve. :) Anyways, today I wanted to talk a little about my training plan I made for myself and by doing that I have discovered some pretty good tips to help you make your own plan!

1. Find great training apps - if you type in "workouts" in the apple store, you will find many different and exciting apps to make your trainings more fun and easy. 

2. Do yoga - many people do not think that if you do yoga, that is a workout as well! It helps you to get toned muscels and it is a great way to waken yourself up in the mornings.

3. Focus on one body part per week - I find it easier to reach my goals while only focusing on one part of my body at time, because otherwize all the excercises will just be too much.

4. Write down your plan - if you keep your training plan only in your head, it is more likely that you forget it. Write it down, anywhere you like to, so you can come back to it daily and see what do you need to do.

5. Set records - for example, write down for how long you can hold plank and try to beat your record every day!

6. Try different group workouts - find out what trainings are happening around you and participating in many of them, you can find out that you love doind something you even did not know excisted.

7. Eat healthy - I mean, you had to know that this tip was coming, but you can not get away from it. What I want to say, it is actually much easier and fun than you may think. You just have to do some research. ;)

Do you have any tips for makeing your own training plan? If you do, I would LOVE to read them in the comments!

Kommentaare ei ole