The PERFECT gift for Valentine's day?


Homme on juba esimene veebruar, mis tähendab, et valentinipäev pole üldsegi kaugel. Kuigi ma tunnen, et jõulud ja suured kingituste tegemise tuhinad just nagu olid ning seetõttu polegi see valentinipäeva elevus nii suur, otsustasin siiski teha mõned postitused sellele teemale pühendatult. Kes teab, võibolla tekib ka siis rohkem valentinipäeva tunne. :)

Üleelmisel aastal tegin samuti kingijuhise postituse, mida saab lugeda siit, kuid kuna täiesti universaalseid kingiideid mis sobivad kõigile ongi väga keeruline leida, otsustasin seekord läheneda sellele teemale veidi teisest küljest. Nimelt - millele peaks mõtlema, kui teed kingitust ja ideid kohe üldse ei tule?

1. Oled sa viimasel ajal tähele pannud, mis vajadusi ta sulle maininud on? Minu arust ütleme tegelikult peaaegu igapäevaselt oma lähedastele ja sõpradele, mida me tahaks ning mida meil vaja oleks. Mina proovin kogu aeg jooksvalt täiendada kingiideede listi, et siis kui mingisugune tähtpäev pärale jõuab, poleks enam vaja muretseda! Kui sul seda aga ei ole, siis on viimane aeg hakata tähelepanelikum olema. :)

2. Mis on tema hobid? See tundub küll ilmselge olevat, kuid mina leian, et kui kirjutada kõik kingi saaja hobid paberile ning iga hobi taha omakorda vahendid, mida selleks vaja on, võid väga lihtsalt jõuda ideeni, mis ilma sellise ajurünnakuta võibolla ajju ei jõuaks. Samuti tasuks mõelda ka muusika peale - millist muusikat (ja kui palju) ta kuulab? Kui sa tead tema lemmiklemmiklemmikbändi ning internetis surfates leiad, et see bänd esineb varsti Eestis, siis oleksid kontserdipiletid kindlasti ideaalne kingitus.

3. Millal te viimati midagi koos tegite? Miks mitte minna just sellele samale kontserdile koos? Muuda oma kohalolekuga see elamus veelgi meeldejäävamaks. :)

4. Kas tal on millestki puudu? Võibolla on selleks aeg, mingisugused konkreetsed oskused või ka motivatsioon? Tundub, et neid asju ei saa küll otseselt kinkida, kuid saab kinkida midagi, mis sinna poole aitab. Näiteks harivaid raamatuid oskuste omandamiseks või spaa-pakett puhkuseks, mis omakorda toob motivatsiooni.

5. Kas on midagi, mis on ainult teie sõprusele/suhtele omane? Ehk siis kingi miskit, mis on omapärane ja toob naeratuse näole. Võibolla on see midagi, mis meenutab teie mingisugust vana ja naljakat juhtumit? Võibolla “mängite järgi” oma esimese kohtumise? Võibolla teed vanadest piltidest collage, mida seinale panna?

Aga mis kõige olulisem on muidugi see, kui kingitus on tehtud südamega. Ja see ei peagi olema midagi materjaalset. Kingituseks võib olla ka head sõnad või pikem jalutuskäik. Kui sa tõeliselt oma sõpra/kaaslast tunned, siis peale natukest mõtlemist ei usu ma, et keegi kingituse tegemisega jänni jääb!


As it is almost the first day of February, that means that Valentine’s day s coming towards us! I actually do not really feel the lovevibe yet, but I still decided to dedicate a few blogpost to that special day. Last year I did a gift guide which you can read HERE, but I understand that is really hard to think of gifts that would suit everyone. In fact, that is impossible. So, this time, I asked myself “what do you need to think about when getting a gift” and here are my answers:

1. Do you know what he/she needs? Because usually, if you pay attention, we say things we want and need daily! I try to keep notes of peoples needs and then when the event comes, I have no issue. But if you do not know yet, you better start paying attention!

2. What are his/her hobbies? I know, it seems like an obvious one, but I reccoment you to write all the hobbies down and behind it, write the things you would need to do it. That way you may come up with amazing ideas!

3. When was the last time you did something fun together? Maybe he/she would appriciate a time spent with you the most?

4. What is he/she lacking of? Maybe it is motivation or some skills or time? It seems like you can not give those thongs as a gift (as much as we wouldn’t like to), but you can get things that help - like a good book or a spa weekend!

5. Do you have something only you know? Maybe printing out old nostalgic fotos makes him/her smile and that is all he/she needs!

I hope you found this helpful! And most importantly, a gift doesn’t have to be something material - it can also be a few good words or a nice long walk in the park. :)

Kommentaare ei ole