Highlights of 2016 (+ 20 favorite pictures)


Põhjus, miks ma oma 2016 aastat kokkuvõtva postituse alles praegu postitan, on tegelikult see, et kuna aasta esimestel päevadel ringles neid ringi nii palju siis tundsin, et minu postitus oleks just kui üks imepisikene osa suurest massist ning ei jõuaks selle ajastuse tõttu paljudeni. Ning, ega on mul tegelikult need aasta mõned esimesed päevad päris kiired olnud kah ja kuna "head uut aastat" võib minu teada soovida kuuenda jaanuarini, siis vast pole hullu, et see postitus alles nüüd avalikuks läheb. :)

Pikalt ma ei räägi, pigem lisasin siia postitusse palju pilte, mis räägivad enda eest. Tahan lihtsalt öelda, et olen väga tänulik. On olnud nii palju imeilusaid hetki ja on muidugi olnud ka raskeid, kuid olen isegi raskete üle tänulik sest tihti ongi need hetked suurimad õpetajad. Olen selle aasta jooksul kindlasti isiksusena väga palju arenenud ja rohkem saanud aru, kes on minu tüüpi inimesed ja mida mulle teha meeldib. Jagaks teiega ka ühte õppetundi, mille mina selle aasta jooksul endale palju rohkem selgeks olen saanud. Kui keegi on vihane, solvunud, kuri... ära võta seda isiklikult. Enamus ajast kui näiteks bussijuht sulle ülbelt ühmab ja sina tahaksid selle peale solvuda, on see tegelikult hoopis seetõttu, et ta lõi hommikul varba ära. Ja isegi kui see, miks ta ühmab, tundub olevat otseselt sinuga seotud (näiteks ei meeldi bussijuhile su uus jope), siis tegelikult sügaval sisimas on see ikkagi tema enda probleem. Vasta kurjale bussijuhile armastusega ning siis ei saa sina selle kurjuse edasi kandmise ringi osaliseks.

Loetleksin siinkohal üles ka mõned konkreetsemad tipphetked 2016 aastast: sain load tehtud; osalesin mitmendat aastat järjest TourEst messil Ida-Viru boxis vabatahtlikuna; viisin läbi tantsulaagri; olen saanud tantsuõpetaja olla kahes oma maakonna vallas; korraldasin ilublogijate kokkutuleku; olin kolmandat aastat järjest Ida-Virumaa Noortekogu juht ning meil oli üks edukamaid aastaid; käisin isaga kahe nädalasel Euroopa reisil; käisin Positivusel Lätis; käisin Berliinis; käisin Türgis; matkasin palju; tegin tatoveeringu; kirjutasin mitu projekti; lõin seoses blogiga väga palju uusi ja toredaid koostöösuhteid; sain Cambridge inglise keele eksamil C1 taseme; tegin koos Kaleviga väga palju ilusaid pilte, polnud seda väga varem teinud.

Igast sellest loetletud punktist võiksin tegelikult kirjutada lehekülgi ja mitmeid blogipostitusi. Eks neid asju on tegelikult veel paljupalju ja olen tänulik ka igasuguste pisemate asjade üle, mis eelmise aasta jooksul juhtus. Kuid esile tõin olulisema. Minu meelest on aastale tagasi vaatamine väga rahustav (vähemalt minu jaoks), kuna tunnen, et jõudsin korda saata palju enam asju, kui ma ise oskaks arvata ning minuni jõudsid võimalused, millest kunagi poleks unistanud. See on minu silmis märk sellest, et teed õiget asja. Ajad oma rida. Oluline on lihtsalt seda kõike enda ümber tähele panna ja häid võimalusi endast mitte mööda lasta. Sest kõik need suured asjad mis näiteks minuni on jõudnud, on alanud väga pisikesest otsusest, mis on lihtsalt hakanud oma voolu minema. Samuti on õige usaldada oma sisetunnet ja tunnetada, millel on aeg lõpetada, millal on aeg muutuseks. Näiteks tunnen, et mõned kohustused, mis 2016 aasta lõpuks otsa said, olidki lõppemas täpselt õigel ajal. Olen teinud paljusid asju juba kaua ning tunnen, et on aeg vahelduseks. Nii tegevuse kui ka keskkonna suhtes. Siht on silme ees, midagi mind ei takista!

Mis puudutab aastat 2017, siis konkreetseid lubadusi ma siin ette nimetama ei hakka (küll aga paarist teen varsti eraldi postituse), aga üldiselt tuleb see muidugi minu kui keskkooli lõpetaja jaoks suurte muutuste aasta. Ja mitte pelgalt et kolin oma kodukohast ära ja lähen ülikooli, vaid tunnen, et enne seda ootavad mind ees veel suuremad seiklused, katsumused, üllatused. Kuid küll te peagi sellest samuti kuulete. Unistada (ja oma unistusi ka täide viia) pole ma kunagi kartnud. ;)

Soovin kõigile head uut aastat! Ootan väga kommentaaridesse ka teie mõtteid 2016/2017 aasta kohta. 
Loodan, et 2017 aasta pakub teile palju arendavaid katsumusi ning südant soojendavaid, ilusaid hetki. Ning, mida ma küll tihti öelnud pole: olete mulle kõik väga olulised ning see, et keegi võtab oma päevast aja ja loeb mu postitust, tähendab mulle väga palju. Olge mõnusad!


I know that I am kind of off from this "new year new me" blogpost, but I thought than better late than never. The reason for being late is that he first few days of 2017 have been very busy for me and also, there have been so many blogposts like that going around, so I though that I better wait a little bit, so someone would actually read this. Anyway, I am not going to ramble for very long, I wanted to make this blogpost more about the pictures I have from the highlights of my year of 2016, but I still have something to say.

First of all, 2016 has been a very big year for my personal development. I think the biggest thing I have learned is that do not take things personal or you will be the one who will carry hate along. Let's take an example. Let's say that the bus driver is mad at you, for no reason. You can just tell that he does not want to talk to you and you get mad too. Instead of that, try to think that maybe it does not have anything to do with you, he just might have hit his toe in the morning. Or even if it is something about you that he does not like, it is still his problem. just answer him with love and it will most likely to get better.

Some other highlights of my year are: I got my driver's licence; I organized a dance camp; I have been a dance intstructor for more and more kids; I organized beauty bloggers meetup; I was the leader of Ida-Viru countys youth council; I had a tattoo made; I wrote many projects; I met many amazing bloggers and people to cooperate with through my blog; I had many pretty and fun photoshoots; I got a level C1 at the Cambridge English test.

There are, ofcourse, so many more little things that have happened and that I am grateful for. It is important to look back and think what went right and what wrong, so you know what direction you will take next year and what do you have to change. The best option is, if you see those things every day, not only once a year. And what about 2017, you may ask? This year will be a year of big changes for me, as I graduate highschool. And many adventures are waiting for me, you will see!

Happy new year to all of you and I am so grateful that you have found your way to my blog! I hope to see you even more in 2017! :)

2 kommentaari

  1. Kas sel aastal ka ilublogijate kokkutulek plaanis on? Eelmine kord oli väga tore - tubli töö!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Nii vahva, et tunned huvi. Kusjuures jah, on küll! Ka sellest kirjutan peagi blogis. :)

      Kustuta