What if I do not know what to get someone as a present?

Mis teha siis, kui sa ei tea, mida kellelegi jõuludeks kinkida? Aga mina tean: tee talle muffineid! Ja mitte tavalisi muffineid, vaid kõige jõululikumaid muffineid, mida sa kunagi elus näinud oled. Selleks annan teile täna ka veidi inspiratsiooni:


Tegin sellised muffinid eelmisel nädalavahetusel toimunud kooli jõululaadaks ning tundus, et inimestele need väga meeldisid! Ning mingisugune jõulukingi inspiratsiooni postitus oli mul plaanis teha kah, aga neid on tegelikult liikvel nii palju ja kingituse tegemiseks on ju maruraske universaalset "juhendit" teha, kuna kõik on inimesena väga erinevad isiksused. Seega otsustasingi jagada seda imelihtsat, kuid väga kenade muffinite retsepti, kuna neid inimesi on tõesti vaid käputäis, kellele muffinid ei meeldi. :)

Muffini võid sa tegelikult teha ükskõik mis maitsega! Mina otsustasin teha heleda taigna (mis tähendab ilma kakaota) ning kasutasin selleks valmis muffinipulbrit, kuhu lisasin õli ja vee. Muidugi võid ka taigna ise teha, milleks sobib tavaline keeksitaigen. Sisse riivisin apelsiinikoort, puistasin veidi pohli ning riivisin tumedat šokolaadi. Minu meelest mõnus ja jõulune kooslus! Kui muffinid ahjust väljas ning ka jahtunud (muffinid küpsetasin ja taigna tegin pakil oleva juhendi järgi), sulatasin vesivannil valget šokolaadi ning katsin muffini sellega pealt poolt ära. Ja sinna peale raputasin omakorda koheselt kookosehelbeid, et imiteerida lund. Seda tuleb kindlasti teha enne, kui šokolaad tahkunud on. Ning šokolaadi asemel võib kasutada ka mingisugust valget toorjuustukreemi, kuidas ise eelistate! Kuused tuleb veidi varem valmis teha, mina tegin näiteks eelmisel õhtul. Laotasin soolakõrsikud ahjupannile ning täiesti tavalise piparkoogiglasuuriga joonistasin peale kuuse. Kuuse kaunistasin tordikaunistustega. Ning kui nii muffinid, šokolaad muffinite peal ning ka kuusekesed jahtunud/hangunud, suska kuusk otsapidi muffinisse ja ongi valmis! Head isu! :)

What if I do not know what to get someone as a present? I know, make them cupcakes! And not regular ones, but very christmasy ones! I will tell you how:

I made just a regular pound cake dough and added dark chocolate chips, orange skin and cranberries to it. I think it makes a very dilicious and christmasy mix. Bake cupcakes in the oven for about 25 minutes. When you have taken them out and they have cooled off, melt white chocolate on a hot water bowl and spread the melted chocolate all over the cupcake. Then, right away, sprinkle coconut flakes on top, so it would look like snow. And the christmas tree… You probably have to do them the night before because the icing takes a long time to dry. Lay out the pretzel-sticks and dran a spruce on them with icing. And if you want your christmas tree to have some decorations, use sprinkles as I did. If the threes are try, put them in the cupcakes and you are ready to go! Bon appetit!

Kommentaare ei ole