Books of 2016/2017


Olen aus ja tunnistan, et sel aastal ma väga raamatuid pole väga lugeda jõudnud ning mul on selle pärast väga kahju. Kindlasti tekitan selleks rohkem aega järgmisel aastal, kuna igatsen lugemist väga ja huvitavaid raamatuid on riiulile kogunenud oi-oi kui palju. Raamatute ja lugemise teemalisi postitusi meeldib mulle väga teha ning ka lugeda, ning just seetõttu otsustasin ma ise ka selle postituse ka sel aastal teha (nagu ka eelmise aasta lõpus) ning jagan teiega nii juba loetud, kui ka lugemise järjekorras kibelevaid raamatuid. :)

As most of those books I have are in Estonian and I do not know if they have them in English, I hope it is okay that I just write this post in Estonian. But if you have some questions, feel free to write them down in the comments! :)


Olgu öeldud, et minu lugemismaitse on sel aastal kõvasti muutunud. Võibolla seda ka just aja nappuse tõttu ning aina kasvavate unistuste/plaanide tõttu. Ma ei loe enam niiväga ilukirjanduslikku, vaid pigem praktilisi õpetusi jagavaid raamatuid ning leian sealt endale nii inspiratsiooni, värskust ja ka puhkust. Raamat, mille kohta kindlasti paljud ütleksid eneseabi, kuid minujaoks oli see pigem kui inspiratsiooniallikas, oli Julia Cameron "Loovuse teel". Raamat räägib, kuidas avastada endas olev loovus ehk teisisõnu sisemine laps ja kuidas see laps tegelikult tahab laulda ja tantsida ja joonistada ja oma loomingut igatpidi maailmaga jagada, kuid miks me tal seda erinevatel põhjustel teha ei lase. See on ka veidi nagu tööraamat, kus nädalate kaupa on jagatud lugejale harjutusi, mis aitavad lugejal oma sisemist loovust vabaks lasta. Fiona Humberstone "How to style your brand" on ideaallugemine igale blogijale/ettevõtjale/imagoloogiagurule. Lugesin sellest raamatust kuskilt blogist ning sain kohe aru, et soovin seda endale. Nii saingi selle vanaemalt sünnipäevakingiks ning olen seda sellest ajast alates aegamööda lapanud. Just aegamööda, kuna ka selle raamatu puhul on tegemist veidi nagu tööraamatuga, kus peale igat peatükki soovitatakse sul oma soovid ja visioonid läbi mõelda. Selle raamatuga töötades plaanin järgmise aasta alguses viia oma blogis läbi ka uuenduskuuri. Seal on kõike alates logo disainimisest kuni firma värvide mõtlemiseni välja. Kersti Pärna "Et toit ei muutuks vaenlaseks" raamatut pole ma veel lugenud, kuid see on mul kindlasti lähiajal paanis. Laenasin selle raamatu vanaemalt, kuna olen juba ammu mõelnud end toidu valimisel ja valmistamise juures veidi teadlikumaks teha, niiet see tundub selleks hea lugemine olevat!


Peep Vain "Kõige tähtsam küsimus" lugesin läbi juba paar aastat tagasi, kuid taasavastasin ta paar nädalat tagasi. Olin täitsa unustanud, kui palju see raamat mind tol ajal rajale tagasi aitas ning usun, et seda võiks iga paari aasta tagant kindlasti uuesti lugeda, kui mitte iga aasta. Just praegu, enne aastavahetust oleks näiteks hea aeg, et oma olnud aasta selle raamatu abil kokku võtta ning mõelda, millele järgneval aastal keskenduda. Ning järgnevat kolme raamatut pole ma jõudnud veel lugeda, kuid ootan seda väga! Kent Raju "Reklaamitrikk" soovitas mulle mu ema, kuna mind huvitab väga reklaami ning imagoloogiateema. Raamat pidavat olema illustreeritud vaimukate näidetega päriselust, niiet kujutan ette midagi koomilist ning harivat samal ajal! Dale Carnegie "Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi" on niiii vana teos, kuid pole selle lugemiseni veel kunagi jõudnud. Olen sellest kuulnud palju head, et pidavat olema psühholoogiline lugemine, kuid huvitav igaühele ja plaanisin selle asta, kuid siis avastasin selle kodust. Ja see vanem versioon näeb palju kiftim välja! Tiina Saar-Veelmaa "Tööga õnnelikuks" kinkisin oma elukaaslasele, kuid ei suuda oodata ka seda, millal ise selle lugemiseni jõuan. Selle kirjeldus püüdis poes kohe mu pilku! Olen nii selle poolt, et kõik peaks tegema oma hobi oma tööks ehk siis tegelema sellega, mis nad armastavad ning kui sa teed seda hästi, kui see raha ja rikkus järele tuleb. See raamat sellest täpsemalt rääkima peakski, et kuidas see oma sisemine kirg üles leida ning kuidas saada tööga õnnelikuks.

Nendest raamatutest siin teile kirjutamine tõi mulle veel suurema elevuse nende lugemise ees sisse! Katsun talvevaheaega selleks ära kasutada. On teil mullegi mingisuguseid raamatusoovitusi? Ootan neid suurima heameelega. :)

1 kommentaar

 1. |EST| Häid jõule ja head uut aastat!
  |VRO| Rõõmsit joulupühhi ja hüvvä vahtsõt aastakka!
  |ITA| Buone festività natalizie e felice anno nuovo!
  |ENG| Season's Greetings and a Happy New Year!
  |FIN| Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta!
  |KRL| Раставанке синун, уввен вувенке синун!

  VastaKustuta