Review: Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM

Saan teile jälle kaamerajuttu puhuda! Seekordseks koostööpartneriks oli Canon Eesti, kellelt sain kaamera laenuks nii tantsulaagrist video tegemiseks kui ka Maybelline meigikonkurssil osalemiseks. Lisan alla ka pildid, mis selle kaameraga teinud oleme.

I am back again with the camera talk! This time, I got to try out the Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Mostly for filming the vdeo about my dance camp and a submission video for the Maybelline contest. Niisiis, kaamera ja objektiiv mida proovisime olid Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Lisan kaamerast põhiinfo siia (võetud photopoint.ee lehelt):

  • 18-megapiksline APS-C CMOS sensor
  • 3" Clear View II puuteekraan
  • FullHD videosalvestus
  • 4 kaadrit/sek sarivõte
  • Ülikompaktne ning kerge korpus

As in the last camera post, I am going to copy the main info about this camera from photopoint.ee page:

  • 18 megapixel APS-C CMOS sensor
  • 3" Clear View II touchscreen
  • FullHD video recording
  • 4 fps continuous shooting
  • Compact & lightweight body
Nagu ikka, siis siit tuleb minu kui blogija kui tegelikult fotograafiaga mitte väga kursis oleva inimese arvamus. Arvan, et selle võlu peitubki just selles, et mu arvamusavaldus on lihtne ning siililegi selge, mis teeb kaamera tavainimesele veidi tuttavamaks. Ning altpoolt leiate fotograafias vana kala, Kalevi palju sisukama arvamuse. Mina leian, et kaamera teeb väga ilusa kvaliteediga pilte ja videosid ning seda on seal juures väga lihtne kasutada. Nuppe ja funktsioone vähe (kuid väga piisavalt), mis teeb kõik väga selgeks ja arusaadavaks. Mõnikord oli fookust veidi keeruline paika saada ning üks väike miinus oli see, et kaamera läks väga kiiresti kinni kui sa temaga midagi ei teinud. Kaamerat oli mugav käis hoida ja ta polnud ka mega suur, ehk siis see tundub täpselt õige vidin nii algajale kui ka kogenenumale fotograafile!

I think that this camera is very simple and basic, which makes it very easy and understandeable for me, as I do not know much about photography. Not very many buttons, everything is very simple to use amd access. The one minus was that it turned off very quickly when you did not use it and it also had some trouble focusing some times, but overall, the quality of the pictures and videos were terrific! It is not very big in size either and it is comfortable to hold in hand, so I think those features make it very good for both, beginners and professionals!
Kalevi arvamus: See kaamera on piseim ja üks kergemaid peegelkaameraid turul. Sellel on 3inch LCD touchscreen, mis on mõnusalt paraja suurusega. Videosid saab salvestada 1920 x 1080 HD kvaliteediga. Nendele, kes armastavad videosid teha, on kindlasti ka oluline lisa 3,5mm mikrofoni pistik, ehk siis parema helikvaliteedi saavutamiseks saad endale soetada eraldi mikrofoni ning selle kaamera külge panna. Kaamera miinuseks on puuduv wifi olemasolu, mis on nüüdisajal kindlasti kasutajale väga oluline ning suur faktor, mis ostuotsus mõjutada võib.

Kalev thinks: It is one of the smallest and lightest digital SLR out there. It has 3inch LCD touchscreen, which is exactly big enough. You can record videos 1920 c 1080 HD quality and there is also a 3,5mm microfon socket. The only minus is that there is no wifi in the camera which is deffinitel important nowadays.

Videod, mis selle kaameraga tegin, on siin/videos filmed with this camera are here: tantsulaager ja maybelline võitslus


Loodan, et teile meeldivad vahelduseks sellised postitused ning saate siit enda jaoks midagi uut ja huvitavat! :)


Kommentaare ei ole