Travel diaries: Roadtrip in picturesRoadtrip seljataga ja ilusti mõnusate emotsioonidega tagasi! Kuna pilte on palju, otsustasin teha kaks postitust: ühe (praeguse) lõpp-sihtkohta, Santorinile sõidust ja teise Santorinil oldud ajast. Tagasi tulin nimelt lennukitega ja laevaga ja bussiga ja autodega, ehk siis lihtsalt pikk reisipäev ja sellest miskit rääkida pole. Aga sellest, mida ma nädal aega autos läbi erinevate riikide sõites kogesin, sooviksin jutustada küll. 

See oli minujaoks esmakordne nii kaua järjest autos viibida. Olen küll bussiga sõitnud Leetu ja Poola, kuid üldiselt eelistan siiski kiiremaid ja mugavamaid transpordiviise kuhugi kaugemale jõudmiseks. Kuid kuna tagaistmel oli mul ruumi palju ja ümberringi kõik nii huvitav, siis osutus see kogu autos viibitud aega palju meeldivamaks kui alguses julgesin oodata. Nagu esimeselt pildilt näha, siis sõitsime läbi 9 riigi: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Bulgaaria, Kreeka. Kokku minu 32 reis ja nendest üheksast riigist polnud käinud kolmes, seega kokku olen elu jooksul käinud nüüd 27 sihtkohas. Loendan nimelt reise ja sihtkohti eraldi just sel samal põhjusel, et vahel on ju mõned reisid samasse sihtkohta ja mõnikord käid mitmes kohas ühe reisi jooksul. 

Ööbisime peaaegu igas riigis kust läbi sõitsime ning seetõttu märkasin ja õppisin ka erinevate riikide kohta palju ja panin tähele nende iseärasusi. Näiteks panin tähele, et Leedus on üks suurimaid vaatamisväärsusi Trakai loss, millest mina polnud kuulnudki; Krakovis on imeilus vanalinn ja Varssav seevastu on väga uhke ja moderne suurlinn; Slovakkias on imeilusad lumised mäed koos uhkete mägiküladega; Ungari keel peaks küll meie sugulaskeel olema, kuid ei kõla üldse sarnaselt (seda olen ka varem tõdenud); Rumeenias olid väga pahad teed ja üleüldiselt väga kesine liikluskultuur, kuid sealsed inimesed olid väga sõbralikud ja abivalmid; Bulgaarias oli väga odav süüa (3 eurot praad); mandri Kreekas on väga korralikud kiirteed (kuigi paljude teemaksudega) ja suured apelsiinide ja oliivide istandused. Santorinist räägin ma lähemalt lähiajal. ;)

On keegi veel taolise road-tripi ette võtnud? Millised olid teie emotsioonid?

Kommentaare ei ole