Cupcake heaven at Tartu


Mul on nii hea meel teiega seda postitust jagada! Nimelt mõni aeg tagasi esitati mulle küsimus, kas oskaksin Tartust kedagi blogijat soovitada, kes oleks nõus Tassikookide kohvikut külastama, seal majustama ning hiljem oma kogemust ka blogis jagama. Asjaolude ideaalsel kokkusattumisel oli minul just 8. märtsil, Tartusse asja ning kui ennast selle väga ahvatleva pakkumise jaoks välja pakkusin, sain vastuseks, et naistepäeval kell 11.00 on minule just seal samas kohvikus laud kinni pandud!Ilm oli iseenesest sel päeval väga sombune, niiet aadressi Tähe 21 ülesotsimisega oli meil üpris kiire. Ütlen "meil", kuna käisime koos Kaleviga, kes neid sealveedetud hetki jäädvustas. Kohvikusse astudes tekkis mul väga armas, veidikene printsessilik tunne. Mõnus vaikne muusika, küpsetamise lõhn, heleroosa sisustus ja imeilusates kleitides rõõmsad teenindajad… Mida veel soovida? See koht on ideaalne, kuhu oma tütarlaps/neiu/naine viia, kui ta maiustamisest lugu peab.


Otsustasin proovida kõigest natukene. Alustasin põhielemendist - tassikoogist. Valisin banaani-kohupiima tassikoogi, kuna armastan banaane just samapalju kui šokolaadi (ehk siis väga palju!) ja see valik ei tundunud kõige magusam. Mulle isiklikult meeldib, kui kreem seal peal ei ole ülimagus. Valikus olid veel vanilje, kohvi, piimašokolaadi, kohupiima-vaarika ja mustika tassikook. Külmiku ääres valides ja ka kohvikus istudes saab samal ajal jälgida ka küpsetiste valmimist, mis annab minu meelest igale kohvikule/restoranile palju juurde. See võimalus, et sa saad näha, kust sinu toit tuleb, annab justkui mingisuguse kindlustunde. Kui oled omale tassikoogi ära valinud, saad sinna peale valida ka glasuurist tehtud sildikese. Mis mõte mulle väga meeldis oli see, et neid sildikesi saab ka enda disainiga tellida. Maiustamise kõrvale jõime kahte erinevat teed: kummeli-saialille ja maasika. Ja need nõud… Ooh, selliseid tahaks koju ka.
Järgmisena lõin hambad sisse heleda küpsise pulgakooki ning pistaatsia makrooni. Kui maitsev! Makrooni valisin just pistaatsia oma, kuna need mulle üldjuhul kõige enam on meeldinud. Ei pidanud üldse pettuma: krõbe ja samas õhuline makroon pistaatsiakreemiga sulas suus nagu jäätis palaval suvepäeval. Mul oli hea meel tõdeda, et pulgakook maitses samamoodi nagu too, mis mina üks kord kodus tegin (postitus sellest SIIN). Tassikoogid olid aga kõvasti paremad kui minu katsetused. Mina nimelt ei ole miskipärast seda õiget kreemiretsepti leidnud, mida muffinitele peale teha. Kuna teenindajad olid väga rõõmsameelsed ja mõnusalt jutukad, uurisin neilt, kuidas ja millest nemad seda kreemi teevad. Sain teada, et nemad tuhksuhkrut peaaegu et ei kasutagi, minul oli see jällegi üks põhielemente ning seetõttu oli see ka liiga magus. Niiet kogu seal käimine andis mulle väga palju küpsetamise inspiratsiooni.


Küpsetamise inspiratsiooni saamiseks soovitan ka Tassikookide facebooki lehel ja instagramil silma peal hoida. Kas teie olete Tassikookide kohvikut külastanud? Mina plaanin seda kindlasti veel teha! :)
Rohkem infot: http://tassikoogid.ee

Recently I got the opportunity to go and try out some good things at Estonian's first cupcake cafe. It is located in Tartu, Tähe 21 and it is one of the sweetest cafe's I have ever been to! Every girl's dream. They offer cupcakes, cake-pops and macroons, you can also host your parties at this cafe if you would like to. So if you are ever in Tartu, you should definitely visit! :)

2 kommentaari