My Beauty Buying Ban


Oma uue aasta postituses (siin) lubasin täpsemalt kirjutada meigi ostmise keelust, mille omale kaheks kuuks panin. Nimelt otsustasin kuskil juba novembri kuus, et jaanuari algusest kuni veebruari lõpuni ei luba ma endal enam meigi ega ilutooteid osta ning seda just järgnevatel põhjustel:

1. Mul on hetkel kindlalt liiiiga palju meiki ja ilutooteid, mida ma ei kasuta või olen kasutamise pooleli jätnud. Soovin oma pooleli olevad tooted lõpuni kasutada või vananenud/mitte meele järgi olevad tooted minema visata. Või kui on mõni täiesti kasutamata ja avamata ja kõlblik, kuid miskipärast mulle mitte sobiv, annan selle ära.
2. Ma soovin oma kollektsiooni kvaliteetsemaks muuta. See tähendab omada vaid tõsiselt häid tooteid, mille kasutamist armastan ja ei midagi muud. Vähem, aga kvaliteetsem.
3. Viimasel ajal olen teinud päris mitu suurt ostu mida olen ka siin kajastanud, sooviksin nüüd meigi pealt veidi raha säästa. Sest tegelikult on mul isegi kõik hädavajalik juba ette kogutud.
4. Kuna siin blogis kirjutan peamiselt just oma uutest ostudest, siis meigi mitte ostmine paneks mind ka veidi enam proovile ning loodetavasti viib vaheldusrikkama blogini. Ilmselt tuleb tänu sellele siia rohkem wishliste, moepostitusi ja meigiõpetusi.
5. Tahan omada kindlamat ülevaadet toodetest, mis mul on. Kui mul neid nii palju on, siis on seda ilmselgelt raske omada, eksole?

See enese keelamine tekitab sellist põnevust tegelikult, sest eks keelatud vili ole ikka magusam. Ma ei suuda juba oodata kuni saan omale taas midagi ihaldatut soetada. Kevadel tuleb ju Ilu Sõnum (ilumess) ka. Kuid plaaningi need kulutused siis teha väga läbimõeldud. Loodetavasti olen selleks ajaks oma praegusest meigikogust alles jätnud vaid selle, mida tõeliselt kasutan ja armastan ning siis on ka lihtsam aru saada, mis on puudu. Enne millegi kallima soetamist on muidugi ka eeltöö ja proovimine, seega nagu isegi aru võite saada, muutub minu iluvidinate soetamine palju läbimõeldumaks. Oh, ma olen nii põnevil. Kui kellelgi teist ka midagi taolist käsil on, siis andke teada. Sooviks kogemusi vahetada. :)

As I promised to talk about my beauty buying ban in my recent new year's post (I did not write it in English as I wanted it to get up soon, sorry), I am going to do it now. Basically I am going to ban myself from buying beauty products from the start of January till the end of February (at least). Why, you may ask? Here are five main reasons:

1. I have too many products that I have not had the time to use up. If they are not good enough, I will through them out, but if I actually like them and I have just forgotten about them, I will use them up.
2. I want to make my makeup collection better. Meaning less products, but higher quality.
3. As I have been spending a lot on makeup recently, I would like to save my money on that.
4. Usually I write about the new products I have bought here on my blog. But as I will not buy any more for the next two months, I have the reason to write about something else. You know, to make my blog more interesting. :)
5. I want to know exactly which products I own. If I have so may of them, how will I ever know?

Have some of you done anything like that? I would like you to share your thoughts :)

Kommentaare ei ole