My hair story (+ some very old photos) ...

Minu juuksed on alati olnud üpris head. Kunagi väiksemana olid mul vägaväga pikad paksud juuksed, vahepeal küündisid need isegi tagumikuni. Ning alati, väikesest lapsest peale on olnud mul tukk, mille järgi mind juba enamuselt ka ära tuntakse. Sest tõesti tukk annab näole nii tohutult palju juurde. Seega kui ma aastal 2007 (olin siis 10-aastane) otsustasin oma tuka välja kasvatada, oli see suur muudatus. Mäletan selgelt, kuidas siis hakkas juba vaikselt pubeka aeg peale tulema ning tundsin ennast tukaga ebamugavalt, kuna kellelgi teisel ju väga polnud ning tahtsin sellest kangesti vabaneda. Muidugi  võttis see omajagu aega, kuid igaljuhul otsustasin ma kuskil umbes 2010, et tahan sellist küljele lõigatud tukka. Käisin juuksuris ära ning koju tagasi tulles polnud ma tulemusega üldse rahul! Hakkasin siis oma ära nägemise järgi seda kohendama ning enne kui arugi sain, olin endale kogemata täiesti tavalise tuka tagasi lõiganud! Olin väga õnnetu, kuid harjusin sellega ära ning otsustasin, et jätan tuka siiski alles ning see on mul siiani. Leian, et tukk sobib mulle väga kenasti ning ongi tore, kui see on ebatavaline, sest tukaga tuleb ikka vaeva näha küll. Kunagi ma seda ei sirgendanud, kuid kuskil aastast 2011 olen ma iga päev oma tukka sirgendanud. 

My hair used to be very think, dark brown and long and ever since I was little, I have had bangs. But when I was around 10 years old (year 2007) I decided that I want to grow my bangs out because no-one else had them. It took a long time but I did it, but not for very long though. At 2010 I wanted my bangs back, but not straight  bangs but to the side. As I came back from the hairdressers I wasn't happy with my look, so I ended up just cutting my regular straight bangs back. It took some time to get use to it again and I have it ever since. I used to straighten all my hair every day, now I just straighten my bangs. 

2011 äkki?

2010 lõpp

2010 (juuksed polnud veel blondeeritud, see oli kõik suvise päikese töö)
Algselt sirgendasin ma oma juukseid täispikkuses ning aastal 2011 otsustasin enda juukseis ka triibutada ja blondeerida, ehk siis aasta 2011 oli suuresti minu juuste murdumispunkt, otseses mõttes. Nad ei kasvanud enam nii pikaks ning hakkasid järjest kuivemaks ning kahusemaks muutuma. Kuskil aastal 2012 hakkasin ma oma juuste hooldamisele suuremat tähelepanu pöörama ning erinevaid hooldustooteid kasutama ning kas aastal 2013 vist võtsin vastu otsuse, et ma enam oma juukseid igapäevaselt ei sirgenda, välja arvatud tukka. Sellega harjumine võttis kaua aega, kuna mulle miskipärast ei meeldinud üldse minu lainelised juuksed. Tahtsin, et nad oleksid kas pulksirged või kenasti lokki keeratud, kuid mu juuksed on naturaalselt täpselt kahe vahepeal. 

At 2011, I decided to have highlights in my hair and as I also straightened them all, my hair started to break and get thinner and frizzier. From 2012 I have taken very good care of my hair and from 2013 I have straightened just my bangs and I can really tell the differents. I do not regret coloring and highlighting my hair, I just wish I would have taken good care of my hair from the beginning.
2011
2011 
2014
Nüüdseks on minu juuste seisund oluliselt paranenud ning umbes poolteist kuud tagasi värvisin ma oma juuksed tagasi peaaegu sarnasesse tooni, nagu nad mul tegelikult on, ehk siis tumepruuniks. Kuid põnevuse pärast lasin juulsuril ka veidi punakat juurde panna ja olen tulemusega niinii üüratult rahul! Näen juba, kuidas mu juuksed läigivad rohkem ning näevad üleüldse tervemad ning tervislikumad välja. Järgmisel korral lasen vist isegi veel toonikese punase poole, kuid päris punaseks värvida ei taha, vähemalt mitte veel. :)

Now, about 1,5 months back I colored my hair dark brown with a slight hint of red in it and I freacking love it! Next time I am thinking of adding even more red, what do you think?

2015

Milline on teie juuste "lugu"? Kui said sellest postitusest inspiratsiooni ning otsustad sarnase ka oma blogis kirjutada, oleks mul väga hea meel seda lugeda. :)

What's your hair "story"? If you took inspiration from this post to your own blog, I would love to read it!

1 kommentaar

  1. Lugemine omal vastutusel! :D Päris pikalt tarvitasin oma juuste kallal korralikku vägivalda: http://cairzu.blogspot.com/2014/05/juuksed-lugu-sellest-kuidas-ma-oma.html

    VastaKustuta