Training motivation!

Olgu, ma ütlen ausalt, et mina pole kindlasti sellel alal mingisugune suur asjatundja või väga eeskujulik atleet, kuid ma armastan sportida ning jagan teiega oma nippe/teadmisi, mida olen siiani kogunud. Olen kindlasti üks nendest, kes väga korralikult ei toitu, trenni tegemise poole pealt olen vast veidikene eeskujulikum. Leian, et iga üks võiks endale leida just selle spordiala, mis neile tõsiselt meeldib! Sportimiseks on nii palju muid võimalusi peale jõusaalis käimise ja jooksmise. Näiteks mina just neid mõlemaid asju väga ei harrasta, jõutrenni teen kodus ning oma cardio saan kätte tantsimisest, mida teen kohe hulga! Et trenniks motivatsiooni saada, followin instagramis näiteks mitmeid erinevaid kasutajaid, kes väga motiveerivaid pilte üles laevad (näiteks @fitmotivation, @fit4dancers). Näiteks leidsin kunagi kuskilt netist ühe sellise väga laheda challenge-pildi, mille nüüd välja printisin ja kui olen vastava asja ära teinud, tõmban saavutuse uhkelt markeriga üle! :)

Okay, I am not a specialist on any fitness level and I am definitely not the most excellent athlet, but I just really want to share with you the things I do know. I truly belive that there is a sport for everyone out there, you just have to find it! There are so many opportunities what you can do! To get motivation to work out, I usually scroll through some fitness instagram account (like @fitmotivation or @fit4dancers). I found this picture on the internet one day and decided to print it out. Now every time I do it, I can mark it down!Samuti pean ma sellist väikest tabelit, mille abil saan näpuga järge ajada, millal ma kui palju trenni teinud olen. Tabelisse ei kanna ma neid päevi, kui mul on olnud kehaline või tantsutund koolis, ükskõik ka kui suure füüsilise koormusega need olnud on. Tabelisse kannan ainult vähemalt poole tunnised tantsu- ja/või jõutrennid, niiet ka pikad jalutuskäigud sinna ei lähe (sest näiteks on ka juba tunni ajane jalutuskäik väga kasulik). Ristiga märgin päevad, kus mind pole kodus olnud, olen haige olnud või midagi seesugust. Kui näen tabelist, et olen viimasel ajal laisk olnud, panen endale kasvõi telefonisse meeldetuletuse või märkmepaberi lauale, et ma ei unustaks rajale tagasi saada! Tähtis on endale mingi graafik siiski paika panna ja ka mingisugused ajalised limiidid. Ja näiteks kevadel, kui juba ilmad lubavad, käin igal pool kus vähegi võimalik rattaga. Suvel käin tööl samuti rattaga, kokku edasi-tagasi umbes poolteist tundi sõitu. Koolist bussiga koju sõites tulen mõnikord peatus varem maha (ehk siis Vokas, kohalikud lugejad teavad :D) ning kõnnin sealt jala koju, mis võtab umbes tunnikese. Kuid nagu eelnevalt mainisin, ei kanna ma neid tabelisse, vaid teen lihtsalt liikumise pärast. 

I like to keep track of my workouts by marking them down on the tabel I made. I only mark down my workouts if they are my own decision (that means PE lessons don't count) and at least half hour long. I cross the date down if I wasn't home or I was sick. If I can see that I haven't worked out for a really long time, I set a reminder, put a sticky-note on my table or anything just to remind me that I need to work out! If I have a workout-plan, then that is even better, because I will get use to it and will not forget. It has been said that it takes 21 days to really get used to something new. ;)

Pilt on tehtud 28. märts, alates sellest ajast olen jalg kipsis olnud ja pole kahjuks saanud trenni teha… :(
I took this picture on 28 March, meaning that I have not worked out ever since because of my broken leg. :(
Muidugi motiveerib kõvasti ka uute jalanõude/riiete ostmine! Ja ka juba tervislikult toitumine motiveerib tegelikult ohtralt, vähemalt mind! Kohe kui olen alustanud hommikut mõnusa trenniga (eriti kui see on olnud õues) ning värskete puuviljadega, tunnen end terve päev palju värskemana ning tervislikumana. Samuti meeldib mulle veel palju erinevaid uusi tervislikke roogasid katsetada. Kui aus olla, ma seda küll väga tihti ei tee, kuid kui teen ja kui välja kaa tuleb, olen ma tükk aega rahul. :)

And ofcourse, buying new training clothes and sneakers will keep the motivation up! Also eating healthy and cooking healthy meals really help. Trust me, if you start your day with a workout and fresh fruit or some other healthy snack, you will feel pumped up all day!


Kirjutasin ka mõnda aega tagasi ühe "Motivation for Monday" postituse treenimise ning puhkamise teemal (saad seda lugeda SIIT!). Peaasi, et keegi ennast ei näljuta ning nervislikus vormis soovitakse olla ikkagi enda, mitte teiste pärast. Andke kommentaarides teada, mis teie trennimotivatsiooni ülal hoiab? Mis spordiala on teie lemmik?

I wrote a "Motivation for Monday" post some time ago about working out and resting, you can read it HERE! It is really important that nobody is going to starve themselves and if you want to change yourself in any way, it should be because you want better for yourself, not that others told you to and you feel pressured. Let me know in the comments, what is your favorite type of sport and how do you keep your motivation up?

2 kommentaari

 1. Mul on vaja sportimiseks mingeid eesmärke. Niisama ilma eesmärkideta ei suuda. Kas jõusaalis mingi raskus, mingid kordused või jooksus mingi distants, mingi aeg, mida ületada. Nii tunnen, et annan endast maksimumi. Kuigi ilmselt maksimumini on veel ikka palju minna. Maksimum on siis, kui minestad :P
  Inimene petab end väga kergesti ära. Just ennast kõige kergemini. Eriti lihtne on endale vinguda: "Ma ei jõua ju", kuigi tegelikult jõuad väga hästi ja tead ka, et tegelikult jõuad :)
  Eks oleneb ka eesmärkidest. Kuhu tahetakse selle trenniga jõuda?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just see enese petmise jutt sobib mulle praegu väga hästi! Kuna istun ju taas katkise jalaga kodus ja on pidevalt tunne, et ma lihtsalt ei suudagi seda liigutada ega kunagi enam uuesti painutada. Tegelikult tean, et lihased terved ning ma suudan, lihtsalt tuleb valu taluda ja teha. Eesmärgiks ja motivatsiooniks on praegu see, et ma saaksin juba varsti ilusti kõndida ja taas tantsida. :)

   Kustuta