All about my notebooks


Nagu te võibolla mäletate, mainisin oma "15 fakti minu kohta" postituses, et mulle vägaväga meeldivad erinevad märkmikud ja mul on neid ilmselt ka liiga palju, aga oh well. :D Nüüd näitangi teile, milline märkmik millist ülesannet minu elus täidab.


Esiteks pean muidugi täiesti tavalist päevikut. Ostsin selle EdHardy märkmiku, kuna olin siis 11 ning mulle ilmselgelt läks selline temaatika väga peale, enam vast väga mitte, kuid selle märkmikuga olen siiski rahul. Maitse ju aastatega muutub, see on loogiline. :) Kirjutan sinna hetkel umbes kuus korra, kuna proovin sinna veel väga kaua kirjutada, niiet ebaolulisele ma ruumi ei raiska! Järgmiseks on ul muidugi planeerija (?) märkmik, mis on mul juba teist aastat samasugune roosade kaantega, vahetasin ainult sisu ära kui aasta vahetus. Ma ei kujuta ette oma elu ilma selleta. Paar nädalat tagasi olin selle kogemata ühte kappi ära pannud ning mul polnud tükk aega aimugi, kus see olla võiks. Mu elu jäi justkui seisma, sest ma päriselt ei mäletanudki, mis ma nüüd tegema täna pean. Ning see keskmine, must-valge, sinna kirjutan kodus lihtsalt erinevaid mõtteid üles, kasvõi blogi jaoks.

Firstly, ofcourse I own a diary. I bought this EdHardy one when I was 11 y.o. and I have been writing there ever since. Right now I am writing there abput once in a month, because I am trying to make room for all of my life in there, like really, until I am old and gray. Next I have my planner (the pink one), which I literally can not live without. I have all my life and plans in there and as I am not very good at remembering things, this is a life saver for me. And this black-and-white notebook in the middle, I just use it for writing down any ideas that I have.


Selle reisipäeviku sain endale arvamusfestivalilt, kui ostsin endale ühe "Minu …." sarja raamatutest. Kuna sain selle alles suvel, siis pole ma veel väga ohtralt reise sinna jõudnud kanda, kuid mõned siiski seal on ning kavatsen kirjutada ka mõndadest eriti meeldejäävatest reisidest tagantjärgi. Hoian seal vahel ka oma reisikaarti ja nimekirja, kuhu kõik reisid ära märgin. Ja mu "Lots to-do" märkmik, see on vist päris ilmselge. Sinna teen "to-do" liste. :)

I got the travel diary (on the left) this summer, so I haven't had very many trips ever since and I only have a few stories in there right now, but I am planning on writing about trips that have already happened years ago also, so I would not forget. :D And the "Lots to-do" notebook is probably very self-explanetory. It's a book, where I write my to-do lists.


Alustades vasakult, mul on märkmik oma kooli õpilasomavalitsuse asjade jaoks. Kuna olen õpilasomavalitsuse liige (eelmisel aastal olin ka juht) juba vist viiendat aastat, siis mulle väga meeldib, kui kõik asjad on ühes kohas ja saan vabalt meie tegevustele soovi korral tagasi vaadata. Mul on ka oma retseptiraamat, kuhu kirjutan kõike kõige lemmikumad retseptid. Ja viimased kaks on minu enda disainitud, vähemalt esikaas küll. Need on väga väikesed ja armsad, mida armastan alati kotis hoida juhuks, kui on vaja midagi kiiresti üles kriblada või tahan joonistada.

Mis ülesandeid märkmikud teie elus täidavat? Kas sooviksite ka näha postitust, kus räägin lähemalt oma planeerijast (sellest roosast märkmikust siis)?

Startind from the left, I have my school's student council's notebook, which I have had for five years already. Every time we have a meeting, I have it with me and I write down things we talked about. Next is my recipe book, where I write down only my really favorites! And the last two are just little pretty notebooks I like to throuh in my bag, just in case when I have to write something down or I want to draw. I made the front covers myself btw. ;)

What do you use notebooks for? Would you like to see a post about my planner, where I show, what do I keep inside?


4 kommentaari

 1. Sa tundud olevat väga hästi organiseeritud (ning organiseeriv) inimene. Kuid, kas Sinu elus on tekkinud hetki, kus Sa oled mõelnud, et käigu need plaanid ja graafikud kuhu kaugemale, ning teinud midagi väga ootamatut/spontaanset?
  Ja ma ei saa jätta mainimata, et need fotod, mida Sa siin blogis üles paned (kui need on Sinu pildistatud :) ), on väga hea kompositsiooni ja kvaliteediga. Jätka samas vaimus!

  VastaKustuta
 2. Oojaa, selliseid hetki tuleb tihti! Kusjuures kunagi tuli vist vähem, kuid mingil hetkel sain aru, et ei saa elust kätte kogu seda lõbu, mida ma sooviks, kui kõik nii ette mõeldud on. Alates sellest hetkest olen oma elu veidi teistmoodi elanud,ja tunnen ennast ka tänu sellele palju vabamana ja õnnelikumana. Ja suur aitäh, ikka minu tehtud pildid! Kuna mul pole just kõige parem fotokas, siis näen vähemalt valgusega ja kompositsiooniga kõvasti vaeva! :D

  VastaKustuta
 3. Oi, olen püüdnud mitu korda elus päevikut alustada. Alustanud olen. Aga kõik on piirdunud vaid 1-2 sissekandega.
  Kogu minu kalender, sündmused, mõtted, tsitaadid - kõik on telefoni memos või telefoni kalendris. See on hea, kuna telefon saab mulle ka heliga märku anda, kui pean midagi tegema.
  Ma sooviks näha postitust, kus räägid rohkem oma roosast märkmikust, planeerijast.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot mina kuidagi ei ole kunagi armastanud seda telefoni märkimist. Sinna kannan vahepeal ainult väikesed meeldetuletused, selleks kasutan mingisugust "Sticky Note" taolist äppi. Asjad, mida on mul tõesti vaja ruttu meelde tuletada ja kardan miskipärast, et äkki ei piilu õigel ajal märkmikusse. :)

   Kustuta