How to make empty jars useful?



Meil kõigil on kindlasti kodus palju purke, mis tühjalt seisavad. Kellel rohkem, kellel vähem, aga minul oli neid kunagi igatahes kuhjaga. Just nimelt, oli kuhjaga, kuna umbes viimase aasta jooksul olen neile nii palju erinevaid otstarbeid leidnud ning minu arvates näevad klaasist purgid väga ilusad välja. Nüüd näitangi teile, kuidas ma neid kasutan. :)

I think most of us have very many empty jars at home. At least I did, before I discovered different ways to use them. I just think they look so nice and sleek and you can really let your imagination run wild with those, so let me show you my ideas!


Tihti on küünlad kohe poest ostes klaastopsis. Kuid mida teha siis, kui küünal on ära põlenud? Pane muidugi uus küünal sisse! Mina eemaldan vana küülna jäägid kuuma vee ja noaga, peale selle pesen muidugi topsi ka rasvast puhtaks. Oma teeküünlaid hoian ma suures moosipurgis, millele ema kunagi pitsist ümbrise õmbles. 

Usually the candles you buy in stores already come in glass jars. But what do you do when the candle burns out? Put in a new one, ofcourse! I just remove the old candle with hot water and a knife and also wash it afterwards to remove the oiliness. I storage my tea candles in a big jar. If you are wondering, this lace thing around the jar is made by my mom.



Hoian oma sääste samuti purgis. Et see lahedam välja näeks, kleepisin superliimiga kaanele ise korjatud teokarpe ning kleepisin purgile ka sildi "big dreams". Kui mõtled, et miks purk tühi on, siis ma kasutan seda küll, lihtsalt ei tundunud mõistlik oma sääste kõigile internetis avalikustada. Ning 2014 aasta arvamusfestivalil esinemas käies sain tänutäheks sellise heade mõtete purgi. Kuna vestlesin seal kooli teemadel, on kõik mõtted ka kooliga seotud. Sellise armsa kingi võib muidugi ka ise teha (ilmselt teen sellest isegi kunagi postituse), kuid neid saab ka veebilehelt www.heatujupood.ee.

I use one jar as a money bank. I made it prettier with some seashells and a label that says "big dreams". I didn't want to show my savings to the world, so I decided to take my money out f the jar for the picture. I recived this little cute gift about half a year ago, when I performed in Arvamusfestival (it is an Estonian discussion event) and I also like to take a look at the quotes from there every now and then. The one I opened for you says: The road where education takes you plays the biggest role in your future life. I couldn't agree more.


Mõndasid purke kasutan lihtsalt dekoratsioonist. Need purgid kingitu mulle, nad on täpselt sama sugused ja neid saab soetada näiteks koduekstrast.

Some jars I just use as decorations and for storing things, like those.



Samuti hoian oma huulepulki, meigiharju ja ka näiteks teed purkides. Eriti meeldib mulle see teepurk, avastasin selle ka koduekstrast. Väga armsa detaili lisab just see puust lusikas, mida kasutan ka päriselt teepuru võtmiseks. Selles purgis on minu lemmik Geisha tee (aitäh, Paula!) ja sildi tegin ka muidugi ise. Kuidas sina oma purke kasutad? Jaga ka minuga kommentaarides oma mõtteid! :)

I also keep my lipsticks, makeup brushes and tea in jars. I really like this tea jar, I think this little spoon adds so much to it. I keep my favorite Geisha tea in there and I also made the lable myself. Do you have any good tips on how to use empty jars? If so, leave them down below! :)


Kommentaare ei ole