ARMASTA TEISI JA KA ENNAST

Head sõbrapäeva tagantjärgi, kallid lugejad! Otsustasin eilse puhul midagi teistsugust ja veidi sõbrapäevalikumat teha. Ja ma ei mõtle selle all mitte näiteks roosa-punase teemaga meigiõpetust, vaid hoopis väikest juttu, mis mulle spontaanselt pähe tuli.

Nimelt on sõbrapäev või siis valentinipäev teatavasti päev, kus peetakse oma lähedasi inimesi meeles ning veedetakse nende seltsis aega. Vähemasti nii on tavaks. See on väga tore, et maailmas on koht leitud sellisele päevale, sest kipume tihti unustama, kui palju teised inimesed meie enda elu muudavad ja paljudest me tegelikult sõltume. Vahepeal tulebki mõelda sellele, kui palju muudab kasvõi üks inimene sinu elu. Kui tema asemel oleks keegi teine või poleks üldse kedagi, oleks midagi natukene teistmoodi, sest mina näiteks usun, et iga asi siin ilmas viib millegi järgmiseni, kõik on kõigega seotud. Neid inimesi enda ümber tuleks meeles pidada iga päev.

Samuti oleks kasulik ka meeles pidada, et inimesed on erinevad ja seda ei saa muuta mitte keegi mitte kunagi. Sellega tuleb leppida. Tuleb ka leppida sellega, et kõigile ei saagi meeldida. See ei tähenda muidugi seda, et kõik peaksid olema ennast täis ja teistele mõtlematuid solvanguid loopima, vaid enne tuleks läbi mõelda, kas sa tõesti tahad selline olla või oli see hetkeline emotsioonipuhang? Vaevalt on kellegi elu eesmärk saada kurjaks ning vihaseks inimeseks. 

Kuid sooviksin omalt poolt lihtsalt kõigile meelde tuletada, et ka enda kiitmist, armastamist ja austamist ei tohi ära unustada. Muidugi keskendub sõbrapäev just sõpradele, ma tean, kuid tunnen lihtsalt nii tihti, kuidas kõik tahavad koguaeg olla keegi teine. See on muidugi täiesti normaalne ja heaks kiidetav, kui igalühel on omad eeskujud, tänu kellele tekib tahe ennast arendada, kuid ära taha kunagi päriselt olla keegi teine. Kui sa tead, milline sa olla tahad, siis olegi selline! Pole ju vaja vaadata kedagi teist ja mõelda, et nii vahva oleks ju, kui mul ka nii oleks. Tõuse püsti, sea siht silme ette ning pane asjad juhtuma, unistamisest ja teiste kadestamisest ei piisa. Kõik on võimalik! :)

Loodan, et oli huvitav minu kiirelt kirja pandud mõtisklust lugeda. Aitäh neile, kes lugesid. Ja ilusat sõbrapäeva! :)
Kommentaare ei ole